۲۳ درصد بنزین کشور در پالایشگاه شازند تولید شد
۲۳ درصد بنزین کشور در پالایشگاه شازند تولید شد

مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند با بیان اینکه بنزین تولیدی امسال شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند بیش از ۲۳ درصد بنزین مصرفی کشور را تامین کرده و بخش عمده این محصول در استان های تهران، البرز و مرکزی به مصرف رسیده است،گفت: یک میلیارد ۲۰۰ میلیون لیتر بنزین یورو چهار و سوپر […]

مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند با بیان اینکه بنزین تولیدی امسال شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند بیش از ۲۳ درصد بنزین مصرفی کشور را تامین کرده و بخش عمده این محصول در استان های تهران، البرز و مرکزی به مصرف رسیده است،گفت: یک میلیارد ۲۰۰ میلیون لیتر بنزین یورو چهار و سوپر امسال در این واحد پالایشگاهی تولید شد.

علیرضا امین افزود: ۲۶۴ میلیون لیتر گاز مایع، ۲۶ میلیون لیتر پروپیلن، ۸۰۸ میلیون لیتر گازوئیل، ۱۸ میلیون لیتر نفت های سبک و ۷۰ میلیون لیتر سوخت چت نیز امسال در شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند تولید شد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند، میزان نفت سفید و نفت کوره تولیدی امسال در این پالایشگاه را به ترتیب ۸۲ و ۳۲۲ میلیون لیتر عنوان کرد و گفت: در این مدت ۳۰ هزار تن گوگرد در این واحد پالایشگاهی تولید شد.
وی بیان کرد: این محصولات پالایشگاهی در شرایطی تولید شد که شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند حدود یک ماه درگیر تعمیرات اساسی(اورهال) بود و در شرایط عادی حجم تولید در این پالایشگاه ۲۰ درصد بیشتر است.
امین، در خصوص تعمیرات اساسی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند نیز گفت: مرحله اول تعمیرات اساسی این پالایشگاه اردیبهشت ماه امسال انجام شد و مرحله دوم نیز مهرماه سال جاری انجام می شود.
وی اظهار داشت: در مرحله اول تعمیرات اساسی این واحد پالایشگاهی بررسی وضعیت سلامت دستگاه‌ها و تجهیزات پالایش، واحد‌های تولیدی شامل تقطیر، سی سی آر، گاز مایع، غلظت شکن و تصفیه نفت سفید با موفقیت و بدون هیچ مشکلی انجام شد.
شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) تولید کننده بنزین یورو ۴ و از مهمترین پالایشگاه های نفت کشور است که به عنوان بزرگترین پالایشگاه تک واحدی ایران در سال ۱۳۷۲ با ظرفیت اسمی ۱۵۰ هزار بشکه در روز راه اندازی شده است.
ظرفیت کنونی پالایشگاه شازند ۱۷۱ هزار بشکه در روز است.