۳ نفر از مفسدان اقتصادی به اعدام محکوم شدند
۳ نفر از مفسدان اقتصادی به اعدام محکوم شدند

معاون اول قوه قضائیه درباره سرنوشت آرا صادر شده برای پرونده های اقتصادی اخیر گفت: ۳ نفر از ۳۵ مفسد اقتصادی مفسد فی الارض شناخته شده و به اعدام محکوم شده اند. غلامحسین محسنی اژه ای ظهر یکشنبه در حاشیه آئین تودیع و معارفه مدیران کل استان زنجان در پاسخ به سوال خبرنگار مهر با بیان اینکه […]

معاون اول قوه قضائیه درباره سرنوشت آرا صادر شده برای پرونده های اقتصادی اخیر گفت: ۳ نفر از ۳۵ مفسد اقتصادی مفسد فی الارض شناخته شده و به اعدام محکوم شده اند.

غلامحسین محسنی اژه ای ظهر یکشنبه در حاشیه آئین تودیع و معارفه مدیران کل استان زنجان در پاسخ به سوال خبرنگار مهر با بیان اینکه قوه قضائیه با تمام توان و ظرفیت نسبت به رسیدگی به پرونده های مفاسد اقتصادی و اخلالگران بازار اقدام کرده است، افزود: پرونده های مفاسد اقتصادی و اخلالگران بازار به صورت ویژه رسیدگی شده و تاکنون برای ۳۵ نفر حکم صادر شده است.

وی با بیان اینکه ۳ نفر از مجرمین مفاسد اقتصادی مفسد فی الارض شناخته شده و به اعدام محکوم شده اند، افزود: هنوز حکم اعدام این ۳ نفر غیرقطعی است ودر صورت تایید دیوان عالی کشور، حکم به مرحله اجرا خواهد آمد.

محسنی اژه ای با بیان اینکه در مورد ۳۲ مجرم مفاسد اقتصادی نیز احکامی همانند زندان، انفصال از خدمات دولتی و رد مال در نظر گرفته شده است، افزود: تعدادی از این مجرمین به ۲۰، ۱۲ و یا ۱۰ سال و یا پائین تر زندان محکوم شده اند.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی در کنار سایر نهادهای مرتبط به شدت با هرگونه فساد اقتصادی و اخلال در بازار مقابله خواهد کرد، ادامه داد: به همه دادستانی های کشور تاکید شده که با همکاری نیروی انتظامی در راستای برخورد و دستگیری با مفسدان اقتصادی و اخلال گران بازار اغماض نکنند.

معاون اول قوه قضائیه با تاکید بر اینکه دشمن در تلاش است با حربه اقتصادی نسبت به ملتهب کردن فضای جامعه ایران اقدام کند، تصریح کرد: همه آحاد جامعه باید تلاش کنند تا توطئه دشمن که به زعم خود در تلاش برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است با شکست مواجه شود.

محسنی اژه ای با بیان اینکه در حال حاضر، دولت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را به اندازه کافی و به میزان لازم ذخیره سازی کرده و جای هیچ گونه نگرانی نیست، اظهار داشت: مردم نباید فریب جوسازی ها و تبلیغات دروغین دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی را بخورند.

وی ادامه داد: از مردم استدعا داریم که به اندازه نیاز خود کالا خریداری نموده و از انبار کردن مواد غذایی و کالاها خودداری نمایند.

معاون اول قوه قضائیه از تعامل و همکاری مردم در معرفی محتکران و اخلالگران بازار تشکر و قدردانی کرد و خواستار تداوم این امر شد.

اژه ای تاکید کرد: این تعامل باید تداوم پیدا کند و کسانی که می خواهند نام آنها محفوظ بماند، محفوظ خواهد ماند و از آنها حمایت خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت موجود در حوزه حمل و نقل جاده ای افزود: عده ای با تحریک دشمن در تلاش هستند تا در حوزه حمل و نقل جاده ای کشور اخلال بوجود بیاورند و کسانی که این اقدامات را انجام می دهند و اقدام به تهدید کامیونداران می کنند ومانع تردد آنها در جاده ها می شوند مطمئن باشند که مجازات سختی در انتظار آنها است.