۴۸.۹ درجه؛ ثبت گرم‌ترین دمای کشور از ابتدای بهار تاکنون
۴۸.۹ درجه؛ ثبت گرم‌ترین دمای کشور از ابتدای بهار تاکنون
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، در شبانه روز گذشته بیشینه دمای «آب پخش» در استان بوشهر به ۴۸.۹ درجه سلسیوس رسید و گرم‌ترین دمای کشور از ابتدای بهار تا کنون را رقم زد

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، در شبانه روز گذشته بیشینه دمای «آب پخش» در استان بوشهر به ۴۸.۹ درجه سلسیوس رسید و گرم‌ترین دمای کشور از ابتدای بهار تا کنون را رقم زد.

به گزارش صبح اقتصاد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در شبانه‌روز گذشته بیشینه دمای هوا در اهواز به ۴۸.۷، برازجان ۴۸.۴، آبادان ۴۷.۵ و لامرد (ایستگاه فرودگاهی) به ۴۷.۴ درجه سلسیوس رسید.نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد امروز (۲۳ خردادماه)نیز گرمای هوا در خوزستان و بوشهر ادامه دارد.

بر اساس اعلام ادارات کل هواشناسی بوشهر و خوزستان از روز چهارشنبه (۲۴ خردادماه) تا اوایل هفته آینده با وزش باد شدید شمالی، دریا در این منطقه متلاطم و احتمال وقوع گردوخاک در برخی مناطق مستعد استان و نفوذ گردوغبار فرامنطقه‌ای به استان دور از انتظار نیست.

در چهار روز آینده در برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی به‌ویژه مناطق شمالی این استان‌ها، اردبیل، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی، ارتفاعات گلستان و سمنان افزایش ابر، رگبار پراکنده با احتمال رعدوبرق و در بعضی ساعات وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

  • منبع خبر : ایسنا