۴ میلیون ایرانی فاقد درآمد ، کارت اعتباری ۲ میلیونی می‌گیرند
۴ میلیون ایرانی فاقد درآمد ، کارت اعتباری ۲ میلیونی می‌گیرند
۴ میلیون نفر از افراد فاقد درآمد ثابت در کشور از تسهیلات خرید اعتباری کالا تا سقف دو میلیون تومان بهره‌مند خواهند شد.

۴ میلیون ایرانی فاقد درآمد ، کارت اعتباری ۲ میلیونی می‌گیرند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۴ میلیون نفر از افراد فاقد درآمد ثابت در کشور از تسهیلات خرید اعتباری کالا تا سقف دو میلیون تومان بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگوی ویدئو کنفرانس با جلسه مقابله با کرونای گلستان گفت: بر اساس  هماهنگی‌های انجام شده با استانداری‌های کشور این افراد که فاقد درآمد و شغل ثابت هستند شناسایی و از دریافت تسهیلات که به صورت کارت‌های اعتباری خرید است بهره‌مند خواهند شد.

واریز ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حساب ۳ میلیون نیازمند

وی درباره دیگر اقدامات انجام شده در خصوص شیوع ویروس کرونا گفت: همچنین سه میلیون نفر از جمعیت کشور که کمترین میزان درآمدی را داشته و تحت پوشش نهاد و مستمری بگیر هیچ نهادی نبودند، مبلغی بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حساب آنها واریز شده است.وی در خصوص حمایت از کسب و کارهایی که بدلیل بروز ویروس کرونا آسیب دیده‌اند نیز گفت: برخی از واحدهای تولیدی کشور هم  که به سبب بروز کرونا دچار خسارت‌هایی در حوزه تولید شده‌اند که دولت برای جبران این خسارت‌ها برنامه‌ریزی کرده است. به همین منظور هم  وام‌هایی با سود ۱۲ درصد برای این واحدها پیش بینی شده تا بتوانند بخشی از خسارت های خود را جبران و مشکلی در زمینه پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل خود نداشته باشند.

امکان تعویق در پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

وی گفت: مصوباتی هم در خصوص استمرار بدهی‌های مالیاتی و پرداخت تسهیلات در این بخش در نظر گرفته شده و تعویق پرداخت بیمه تامین اجتماعی برای این رسته ها به مدت سه ماه هم اختصاص یافته است.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: افرادی که به سبب کرونا بیکار شده و شغل خود را از دست داده‌اند هم باید در سامانه مربوطه ثبت نام کنند تا بتوانیم مقدمات پرداخت بیمه بیکاری آنها را فراهم کنیم.شریعتمداری به زحمات  و اقدامات مدیران گلستان در مهار بیماری کرونا  هم اشاره کرد و گفت: با تلاش جهادی همه دستگاه‌ها، تعداد بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی این استان کاهش یافته است.وی تصریح کرد: کاهش مرگ و میر، افزایش بهبودی و کاهش مراجعه نشان دهنده آن است که توفیق خوبی در استان رقم خورده که نشان از همراهی و همدلی همه مدیران  و مردم استان است.

تصمیم های هیجانی نگیریم

شریعتمداری تصریح کرد: کاهش شدت شیوع بیماری نباید سبب شود که موارد بهداشتی فاصله گذاری اجتماعی و در خانه ماندن را فراموش کنیم. یقینا» اگر تصمیمات هیجانی بگیریم عبور از پیک کرونا سخت خواهد شد.

ابتلای ۲۰۰ معلول و سالمند مراکز شبانه روزی بهزیستی به کرونا

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وی بیان کرد: ۴۹ هزار سالمند و معلول در مراکز شبانه روزی بهزیستی در کشور نگهداری می شوند که از این میزان تنها ۲۰۰ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.