کاری نکنیم که دشمنان خیال کنند می توانند در کشور ایجاد انشقاق کنن
کاری نکنیم که دشمنان خیال کنند می توانند در کشور ایجاد انشقاق کنن

ری- رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کاری نکنیم که دشمنان خیال کنند می توانند در کشور ایجاد انشقاق کنند. آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی پیش از ظهر شنبه و در مراسم تجدید میثاق رییس و اعضا مجمع تشخیص مصلحت نظام با آرمان های امام(ره) طی سخنانی گفت: مردان بزرگ همواره در تاریخ زنده […]

ری- رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کاری نکنیم که دشمنان خیال کنند می توانند در کشور ایجاد انشقاق کنند.

آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی پیش از ظهر شنبه و در مراسم تجدید میثاق رییس و اعضا مجمع تشخیص مصلحت نظام با آرمان های امام(ره) طی سخنانی گفت: مردان بزرگ همواره در تاریخ زنده اند. زندگی انسان ها با آثار وجودی و برکات آن ها است.

وی افزود: خداوند متعال در این زمینه به امام(ره) ما توفیق بزرگی  داد.

هاشمی شاهرودی سپس به آثار و نتایج انقلاب اسلامی در جهان اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی و تحولی که در جهان ایجاد کرد از برکات وجود امام(ره) است، بیداری اسلامی، احیاء مقاومت اسلامی در برابر زورگویان و…از جمله این برکات است، امام در تاریخ زنده خواهد ماند و یک فلش در وجدان تاریخ خواهد بود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ۳ ویژگی برجسته امام(ره) را برشمرده و ادامه داد: انقلاب امام ۳ خصلت عمده داشت، اولین ویژگی شاخصه فقهی و شرعی بودن ایشان بود.

وی افزود: دومین خصوصیت امام(ره) عزیز ما تکیه به عقلانیت و سیره عقلا بود، ایشان تعابیری مانند «خلیفه» را به کار نبردند.

هاشمی شاهرودی ادامه داد: سومین ویژگی امام(ره) تکیه بر توده های مردم و به صحنه آوردن آن ها بود، امام همواره اهمیت حضور مردم در صحنه را مورد تاکید قرار می دادند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام سپس با تاکید بر اتحاد در کشور گفت: کاری نکنیم که دشمنان خیال کند می تواند در کشور ایجاد انشقاق کند.

وی گفت: یکی از دستاوردهای امام و توجه ایشان در بازنگری قانون اساسی، مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام سپس یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشت و خدمات وی در مجمع تشخیص مصلحت نظام را ارزنده دانست.