۹۲ میلیون آمریکایی قادر به تامین هزینه‌های درمانی نیستند
۹۲ میلیون آمریکایی قادر به تامین هزینه‌های درمانی نیستند
سناتور ایالت ورمونت آمریکا گفت که 92 میلیون شهروند این کشور قادر به تامین هزینه‌های درمانی خود نیستند.

۹۲ میلیون آمریکایی قادر به تامین هزینه‌های درمانی نیستند

به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد «برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا در پیامی در توییتر از نابرابری در این کشور انتقاد کرد.

وی در این پیام توییتری نوشت: «این غیر قابل قبول است که امروز در آمریکا بسیار پولدارها،‌ پولدارتر می‌شوند این در حالی است که خانواده‌های کارگران در حال تلاش هستند.ما ریاضت اقتصادی نمی‌خواهیم بلکه نیازمند اقتصادی هستیم که برای همه و نه اندک تعدادی کار کند.»

سندرز در ادامه پیام خود به آمارهایی در این کشور اشاره کرد.”۹۲ میلیون آمریکایی قادر به تامین هزینه‌های درمانی نیستند”

بر اساس این آمار، ۱۴۰ میلیون آمریکایی جزو کم درآمدها حساب شده و ۹۲ میلیون نفر نمی‌توانند هزینه‌های خدمات درمانی را بپردازند.

در این آمار آمده که ۵۰ میلیون آمریکایی قادر به تامین غذای خود نبوده و ۴۰ میلیون با خطر بی خانمان شدن مواجه هستند.

بر اساس این آمار، ۶۵۰ میلیاردر آمریکایی ۱ تریلیون دلار ثروتمندتر شده‌اند.

وی پیشتر در پیام توییتری نیز نوشته بود:‌«در پی همه‌گیری، ده‌ها میلیون آمریکایی با ناامیدی اقتصادی مواجه هستند. آنها نمی‌توانند هزینه اجاره خود را پرداخت کرده و با بی‌خانمانی مواجه هستند. آنها نمی‌توانند به پزشک مراجعه کرده و نمی‌توانند غذای فرزندانشان را تامین کنند و بیشتر و بیشتر وارد بدهی می‌شوند.»

شیوع ویروس کرونا، اوضاع اقتصادی آمریکا را با شرایط وخیمی مواجه کرده است.”۹۲ میلیون آمریکایی قادر به تامین هزینه‌های درمانی نیستند”

دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در سال پایانی خود که همه‌گیری کرونا در این کشور به اوج رسید، نتوانست به مقابله با این همه‌گیری بپردازد و همین موضوع سبب شد تا آمریکا بالاترین میزان ابتلا به کرونا و مرگ و میر ناشی از این ویروس در جهان را داشته باشد.

در حال حاضر، «جو بایدن» رئیس جمهور جدید آمریکا اولویت دولت خود را مقابله با همه‌گیری کرونا قرار داده است.”۹۲ میلیون آمریکایی قادر به تامین هزینه‌های درمانی نیستند”

  • منبع خبر : فارس