AFC اعتراض فدراسیون فوتبال ایران را رد کرد
AFC اعتراض فدراسیون فوتبال ایران را رد کرد
یک منبع در کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کرد که اعتراض فدراسیون و باشگاه های ایرانی نسبت به میزبانی عربستان قابل قبول نیست و باید باشگاه‌های ایرانی در عربستان به میدان بروند.

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از سایت عربی کوره، عربستان به عنوان میزبان گروه‌های اول و سوم و چهارم مرحله گروهی فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شده است.”AFC اعتراض فدراسیون فوتبال ایران را رد کرد”

کنفدراسیون فوتبال آسیا چند روز پیش تصمیم گرفت که ریاض را به عنوان میزبان دیدار العین امارات و فولاد در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا انتخاب کند که این تصمیم با اعتراض رسمی فدراسیون فوتبال ایران همراه شد.

سایت عربی کوره در همین راستا گفت‌وگویی با یک منبع در کنفدراسیون فوتبال آسیا داشت تا موضع گیری AFC را نسبت به اعتراض فدراسیون فوتبال ایران جویا شود.

این منبع به سایت عربی کوره گفت دفتر اجرایی AFC تصمیم خود را درباره کشورهای میزبان مرحله گروهی و پلی آف تغییر نخواهد داد و باشگاه‌های ایرانی باید طبق زمان بندی صورت گرفته در عربستان به میدان بروند.

عیسی آل‌کثیر که در دیدار پرسپولیس و پاختاکور ازبکستان در لیگ قهرمانان آسیا توانسته بود گلزنی کند، بعد از این دیدار خوشحالی گل او حرکت نژاد پرستانه تشخیص داده و از سوی AFC با محرومیت ۶ ماهه روبه‌رو شد.

حالا با گذشت ۶ ماه، محرومیت این بازیکن رسما به پایان رسید تا او بتواند در میادین فوتبالی حاضر شود و رسما در تمرینات گروهی تیمش شرکت و برای پرسپولیس بازی کند.

در ۶ ماه اخیر، باشگاه پرسپولیس تلاش‌های زیادی انجام داد تا حکم محرومیت این بازیکن را در CAS بشکند اما دادگاه عالی ورزش در نهایت اعتراض پرسپولیس را رد کرد.

سید محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران مطابق هفته های گذشته در سال ۱۴۰۰ هم تماشاگر ویژه بازی های لیگ برتر بود. ناظم الشریعه قصد دارد با رصد وضعیت بازیکنان، بهترین چهره ها را به تیم ملی دعوت کند.

پیش از این قرار بود اولین اردوی تیم ملی در تعطیلات نوروز برگزار شود اما به دلیل مهیا نبودن شرایط برگزاری اردو و فشردگی بازی‌های لیگ با تصمیم کادر فنی تیم ملی این اردو لغو شد.

ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی برنامه جدید آماده سازی و برگزاری اردوها و بازی‌های تدارکاتی را در اختیار کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال قرار داده است.

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته ملی پوشان تا پایان بازی‌های لیگ در اختیار تیم های باشگاهی خود خواهند بود و پس از آن تمرینات آماده سازی فشرده تیم ملی برای حضور در جام جهانی فوتسال آغاز می‌شود. تا کنون حضور در تورنمنت تایلند و دو بازی دوستانه با تیم ژاپن پیش از جام جهانی لیتوانی قطعی شده و کمیته فوتسال در صدد هماهنگی برای برگزاری چند بازی دوستانه بهتر برای تیم ملی فوتسال پیش از مسابقات جام جهانی است تا شاگردان ناظم الشریعه برای دفاع از عنوان سومی دوره گذشته خود با شرایط مناسبی وارد رقابت ها شوند.

  • منبع خبر : ایسنا