اختلال پیش آمده در زیرساخت‌های بورس طبیعی است
اختلال پیش آمده در زیرساخت‌های بورس طبیعی است
مدیر آموزش کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار گفت: حضور مردم در بازار سرمایه در فاصله کوتاهی اتفاق افتاد بنابراین طبیعی است که زیر ساخت ها با این هجوم مردم دچار اختلال می شود.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد، عامری مقدم مدیر آموزش کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار، دیشب در برنامه «پایش» که با موضوع «وضعیت بازار بورس در کشور» پخش شد، با اشاره به اینکه مشکلات ذاتی ایران، گفت: تورم باعث کاهش ارزش پول ملی کشور می شود، افراد به دنبال استفاده از فرصت های سرمایه گذاری مختلف هستند تا دارایی خود را حفظ کنند.”اختلال پیش آمده در زیرساخت‌های بورس طبیعی است”

وی ادامه داد: به طور میانگین تورم کشور سالانه ۲۰ درصد بوده است، ما در مسیر اقتصادی کشور نیاز داریم بازارهای مالی در کنار سایر بازار های دیگر برای سرمایه گذاری در اختیار مردم قرار گیرد، بازار سرمایه در سال ۹۸ بهترین بازار سرمایه گذاری بوده است.

عامری مقدم افزود: تغییر فرهنگ سرمایه گذاری باید در کشور کشور ایجاد شود، بازار سرمایه در مقابل بازارهای موازی بهترین بازدهی را کسب کرده است.

این کارشناس اقتصادی گفت: در بازار سرمایه شرکت هایی هستند که می توانند از طریق این بازار تامین مالی انجام دهند، دولت نیز یکی از بازیگران مهم این بازار است و می تواند از این بازار برای تامین مالی خود که کمترین آسیب را به اقتصاد کشور استفاده کند.

وی ادامه داد: در چند ماه گذشته بیش از ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی به بازار سرمایه وارد شده است، حضور مردم در بازار سرمایه در فاصله کوتاهی اتفاق افتاد بنابراین طبیعی است که زیر ساخت ها با این هجوم مردم دچار اختلال می شود.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه عرضه های اولیه و افزایش شناوری سهام شرکت ها به منطقی شدن رشد بازار بورس کمک می کند، گفت: ممکن است رشد بازار سرمایه اندکی نگران کننده باشد اما راهکارهای پیشنهادی باید قابلیت اجرا داشته باشد و دولت باید در این زمینه اقدامات مناسبی را انجام دهد.”اختلال پیش آمده در زیرساخت‌های بورس طبیعی است”

عامری مقدم بیان کرد: نسبت قیمت به درآمد بازار بورس نشان می دهد که این بازار قابلیت رشد خوبی را دارد و مردم نیز از آن استقبال خواهد کرد.

  • منبع خبر : فارس