ادامه نوسان در بورس
ادامه نوسان در بورس
بازار سرمایه امروز هم روندی پرنوسان داشت به طوری که شاخص کل این بازار در ساعات ابتدایی معاملات تا رقم یک میلیون و ۴۲۹ هزار واحد کاهش یافت، اما در ساعات میانی به رقم یک میلیون و ۴۴۴ هزار واحد رسید و در نهایت در رقم یک میلیون و ۴۳۶ هزار واحد ایستاد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد شاخص کل بورس امروز با ۲۷۰۱ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۴۳۶ هزار واحد ایستاد. این در حالی است که شاخص کل با معیار هم وزن ۴۵۹۵ واحد افزایش یافت و رقم ۴۵۲ هزار و ۴۳۴ واحد را ثبت کرد.”ادامه نوسان در بورس

معامله‌گران امروز یک میلیون معامله به ارزش ۱۰۷ هزار و ۳۲ میلیارد ریال انجام دادند.

سرمایه گذاری تامین اجتماعی، ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و معدنی و صنعتی گلگهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل فولاد خوزستان و گروه مپنا نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

همچنین سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو، باما، بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران و سایپا نمادهای پربیننده این بازار را تشکیل دادند.

شاخص کل فرابورس هم با ۲۵۵ واحد افزایش رقم ۱۹ هزار و ۹۴۴ واحد را ثبت کرد.

در این بازار ۷۳۳ هزار معامله به ارزش ۵۵ هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال انجام شد.

پتروشیمی مارون، بیمه پاسارگاد، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس و بیمه تجارت نو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پلیمر آریاساسول و بانک دی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند..”ادامه نوسان در بورس

لیست نمادهای پربیننده این بازار از برق و انرژی پیوندگستر پارس، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، بانک دی، کشت و صنعت دشت خرم‌دره، توسعه مسیر برق گیلان، صنایع چوب خزر کاسپین و پتروشیمی ارومیه تشکیل شده است.

بازار سهام بعد از رشد ۳۰۰ هزار واحدی دچار فرایندی نوسانی و ریزشی شده است و پیش‌بینی می‌شود رشد بازار سهام از اواسط دی ماه شروع می‌شود. روند بازار سهام چگونه خواهد بود؟
ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با بازار سهام گفت: بازار به جایی رسیده است که ریزش جدی منطقی نیست و توان رشد شارپی را نیز ندارد و به نظرم در آینده بازار به این درک خواهد رسید اما تنها ترس بازار سهام فعلا از ریزش قیمت دلار است و  به نظر می‌رسد که تمام بازارها از جمله بازار سرمایه در بلاتکلیفی وضعیت آینده سیاست خارجی به سر می‌برند و فعلا باید برای تعیین تکلیف دلار صبر کنیم.
“ادامه نوسان در بورس”
این کارشناس در رابطه با ادامه روند بازار سهام گفت: در مجموع اگر شاخص به یک میلیون و ۵۳۰ هزار واحد برسد روند رو به بالا و اگر یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد پایین‌تر بروند روند رو به پایین خواهد بود.
  • منبع خبر : مهر