سه شنبه, ۲۳ مهر , ۱۳۹۸ Tuesday, 15 October , 2019
  • افزایش بودجه حقوق کارمندان دولت ۲۲ مهر ۱۳۹۸

    افزایش بودجه حقوق کارمندان دولت

    رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: سال آینده حداقل باید ۳۳ هزار میلیارد تومان بیش از امسال برای افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان در نظر بگیریم و متوسط افزایش حقوق در سال آینده ۱۵ درصد خواهد بود.

هزاران نفر در امسال شاغل شدند ۱۵ مهر ۱۳۹۸

هزاران نفر در امسال شاغل شدند

رئیس مرکز آمار ایران گفت: نرخ بیکاری کشور در تابستان امسال، ده و نیم درصد است که در مقایسه با تابستان پارسال، حدود یک و هشت دهم درصد کاهش نشان می دهد.

حل مسئله اشتغال از موضوعات مهم و اساسی کشور است ۱۵ مهر ۱۳۹۸

حل مسئله اشتغال از موضوعات مهم و اساسی کشور است

رئیس جمهور عصر یکشنبه و در جلسه هیأت دولت مسئله اشتغال را از موضوعات اساسی و مهم کشور دانست و بر تلاش همه مسئولان در این راستا تاکید کرد.

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی ۱۳ مهر ۱۳۹۸

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی

مدیر پروژه سرمایه گذاری اشتغال فراگیر و روستایی وزارت کار با اشاره به پرداخت بیش از ۹۵۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال روستایی گفت: متاسفانه مشاغل خدماتی و شهرها قطب اشتغال شدند.

حمایت از کارگران نیشکر هفت تپه ۱۰ مهر ۱۳۹۸

حمایت از کارگران نیشکر هفت تپه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حق طبیعی کارگر است که وقتی دستمزد دریافت نمی‌کند، اعتراض کند، گفت: ما حتما از کارگران نیشکر هفت تپه حمایت می‌کنیم.

برنامه‌های اشتغال بلاتکلیف است ۱۰ مهر ۱۳۹۸

برنامه‌های اشتغال بلاتکلیف است

پس از تشکیل شورای عالی اشتغال در د‎‎‌یماه سال گذشته و ۱۲ مصوبه این شورا در حوزه سیاست‌های بازار کار، با وجود گذشت ۹ ماه هنوز مصوبات آن ابلاغ نشده و برنامه‌های اشتغال ۹۸ همچنان بلاتکلیف است.

۵ کارخانه تعطیل احیا شد‌ ۰۹ مهر ۱۳۹۸

۵ کارخانه تعطیل احیا شد‌

رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به کم‌کاری برخی دستگاه‌ها در حمایت از رونق تولید و رفع موانع سرمایه‌گذاری گفت:از ابتدای امسال تا کنون ۵ کارخانه تعطیل در استان به همت ستاد اقتصادمقاومتی دستگاه قضایی استان، احیا و وارد چرخه تولید شد.

صرفه‌جویی ۸ میلیارد دلاری در کشاورزی ۰۹ مهر ۱۳۹۸

صرفه‌جویی ۸ میلیارد دلاری در کشاورزی

صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی یکی از بهترین راهکارهای اشتغالزایی در مناطق روستایی است، که بسیار ارزان قیمت است و نقش اساسی در اشتغالزایی دارد.

اخراج کارگران هفت‌تپه صحت ندارد ۰۸ مهر ۱۳۹۸

اخراج کارگران هفت‌تپه صحت ندارد

استاندار خوزستان با تکذیب اخراج کارگران هفت‌تپه گفت: ۱۷ نفر از کارگران اخراجی شرکت هفت تپه با تعهد به سرکار برگشتند.

۶۰۰۰ شغل جدید در کشور ۰۸ مهر ۱۳۹۸

۶۰۰۰ شغل جدید در کشور

یک کارشناس بازار کار بازنگری و اصلاح طرح طبقه‌بندی مشاغل را خواستار شد و گفت: طرح طبقه‌بندی مشاغل باید در کارگاه‌های کمتر از ۵۰ نفر هم توسعه یابد. از آن گذشته مشاغل زیادی در کشور تعریف شدند و اکنون نزدیک به 6000 شغل جدید در کشور داریم که نسبت به‌ آنچه در طرح طبقه‌بندی تعریف شده، دو برابر شده است؛ لذا باید طرح طبقه بندی مشاغل با تکیه بر شرایط جدید بازار کار و نیازمندی‌های بازار تعریف شود.

تامین اعتبار حقوق کارگران هپکو ۰۸ مهر ۱۳۹۸

تامین اعتبار حقوق کارگران هپکو

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از ابلاغ اعتبار ١٥ میلیارد تومانی برای پرداخت حقوق کارگران هپکو خبر داد.