اصلاحات تابلو قرمز بازار پایه فرابورس لغو شد
اصلاحات تابلو قرمز بازار پایه فرابورس لغو شد
فرابورس از لغو اصلاحات مربوط به تابلو قرمز بازار پایه و لزوم بازبینی نسبت به طبقه بندی شرکت های درج شده در این تابلو ظرف مدت ...

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد فرابورس از لغو اصلاحات مربوط به تابلو قرمز بازار پایه و لزوم بازبینی نسبت به طبقه بندی شرکت های درج شده در این تابلو ظرف مدت ۵ روز کاری از تاریخ ابلاغ مصوبه خبر داد.

معاون نظارت بازار شرکت فرابورس اعلام کرد: بند ۴ صورتجلسه ۲۹ اردیبهشت هیات مدیره سازمان بورس با موضوع اصلاحات مربوط به مقررات اوراق بهادار درج شده در تابلو قرمز بازار پایه فرابورس به شرح زیر اعلام می شود:

مقرر شد بند ۳ صورتجلسه ۹ آذر سال ۹۹ هیات مدیره سازمان بورس در خصوص اصلاحات مربوط به تابلو قرمز بازار پایه ملغی شود و در خصوص نمادهای معاملاتی که بر اساس مصوبه فوق در تابلو قرمز درج شده‌اند، کمیته درج موظف است ظرف مدت ۵ روز کاری از تاریخ ابلاغ این مصوبه در صورت لزوم نسبت به بازبینی طبقه بندی شرکت های مذکور طبق مفاد ماده ۲۱ دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس اقدام کند.

موادی از دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس و دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس که مشمول تغییر خواهند شد به شرح پیوست این اطلاعیه قابل بهره برداری است. موادی از اصلاحات موضوع مصوبه ۹ آذر سال ۹۹ که در پیوست به آنها اشاره نشده همانند سابق لازم الاجرا است.

از ابتدای هفته تاکنون چند شرکت گزارش‌هایی راجع به افزایش سرمایه خود در وبسایت کدال منتشر کرده‌اند و شایعاتی هم پیرامون افزایش سرمایه برخی شرکت‌های بزرگ شکل گرفته است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در کدال، تقاضای افزایش سرمایه ۱۵۲ درصدی شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین در سازمان بورس مورد بررسی قرار گرفت و مدارک و مستندات پس از پیشنهاد هیات مدیره و تایید حسابرس جهت اخذ مجوز به سازمان بورس ارائه شد. با این حساب سرمایه تیپیکو از ۴۳۵ میلیارد تومان به ۱۱۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

دیگر شرکتی که خبر از صدور مجوز افزایش سرمایه خود داد، شرکت سرمایه‌گذاری مسکن پردیس بود. ثپردیس البته افزایش سرمایه ۲۱ درصدی را در دستور کار خود قرار داده و قرار است سرمایه خود را از ۱۶۵ میلیارد تومان به ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش دهد.

  • منبع خبر : ایران جیب