اعلام برنامه‌های «آسیا» برای گسترش بیمه‌های زندگی/ راه‌اندازی مجتمع تخصصی
 اعلام برنامه‌های «آسیا» برای گسترش بیمه‌های زندگی/ راه‌اندازی مجتمع تخصصی
بیش از هزار و پانصد نماینده در راستای اجرای آیین‌نامه 96 بیمه مرکزی، جذب شده و در حال آموزش هستند. برنامه های بیمه آسیا برای گسترش بیمه های زندگی در کشور اعلام شد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد مسعود بادین مدیرعامل شرکت بیمه آسیا در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص تاثیر تورم بر تقاضای بیمه‌نامه‌های زندگی بیان کرد: قطعا تورم بر روند تقاضای بیمه‌های زندگی اثرگذار است؛ ولی اگر اطلاعا‌ت صحیح در مورد بیمه‌های زندگی ارائه شود و مردم بدانند با سرمایه‌گذاری اندک و خرید بیمه‌نامه زندگی از چه مزایایی برخوردار خواهند بود، تورم موجب کاهش تقاضای بیمه‌های زندگی نخواهد شد.

وی افزود: خدمات و پوشش‌های بیمه‌های زندگی در صورت بروز حوادث برای بیمه‌شدگان، اهمیت بیمه‌نامه‌های زندگی را دوچندان می‌کند؛ خرید بیمه‌نامه‌های زندگی فقط با هدف سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد که تورم را عاملی برای کاهش جذابیت این نوع بیمه‌نامه‌ها ارزیابی کنیم.

نایب رییس هیات مدیره بیمه آسیا در مورد راهکارهای افزایش جذابیت بیمه‌نامه‌های زندگی اظهار داشت: می‌توان با اقداماتی همچون گسترش شبکه فروش و ارائه بیمه‌نامه‌های مکمل به بیمه‌گذاران، مردم را ترغیب به خرید بیمه‌نامه‌های زندگی کرد.

مدیرعامل بیمه آسیا در مورد برنامه‌های این شرکت برای افزایش فروش بیمه‌نامه‌های زندگی گفت: این شرکت جهت تنوع بیشتر پرتفوی بیمه‌ای و افزایش فروش بیمه‌نامه‌های زندگی اقداماتی انجام داده که از جمله این اقدامات می‌توان به راه‌اندازی یک مجتمع تخصصی در این زمینه اشاره کرد.

وی اظهارکرد: از سوی دیگر، بیش از هزار و پانصد نماینده نیز  در راستای اجرای آیین نامه ۹۶ بیمه مرکزی، جذب شده و در حال آموزش هستند و امیدواریم با فعالیت این مجتمع تخصصی و آغاز به کار نمایندگان جدید، گام مثبتی در جهت آموزش، راه اندازی و توسعه شبکه فروش بیمه‌نامه‌های زندگی در کشور برداشته شود.