افزایش تقاضا در کلیت بورس
افزایش تقاضا در کلیت بورس
با شروع معاملات امروز بازار سهام عرضه در کلیت بازار سهام باعث روند نزولی شاخص کل شد اما آیا امروز معاملات بورس مثبت می‌شود؟
 افزایش تقاضا در کلیت بورس

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل روندی نزولی در پیش گرفت اما به نظر می‌رسد با توجه به افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز روند صعودی بازار سهام بازگردد، همچنین در جریان معاملات امروز شاخص هم‌وزن نیز منفی شد و این نشان از بیشتر بودن عرضه در کلیت بورس است.

نمادهای ارز محور به دلیل افزایش قیمت ارز روند خوبی در جریان معاملات امروز دارند و احتمالا در جریان معاملات امروز یکی از عوامل روند صعودی بورس باشند اما نمادهای پالایشی یکم امروز دوباره با احتساب ۳۰ درصد تخفییف زیان‌ده شدند.
شروع معاملات این هفته از بازار سهام با روند صعودی همراه بود اما در نیمه دوم معاملات دیروز عرضه افزایش پیدا کرد و امروز با شروع معاملات فشار عرضه از تقاضا بیشتر شد اما احتمالا بورس در ادامه مثبت خواهد شد.
برخی از کارشناسان معتقدند شاخص کل به مقاومت ۱/۶ میلیون واحدی رسیده است و تا زمانی که این مقاومت شکسته شود شاخص کل در همین محدوده نوسان خواهد داشت و از طرفی نیز ار لیدر محور بودن بازار سهام کمی کاسته شده و سهم‌های کوچک نیز در حال رشد هستند.
نمادهای فملی، شستا و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بورس امروز را داشتند و نمادهای نوری و وپارس بیشترین تاثیر مثبت را داشتند.
  • منبع خبر : تجارت نیوز