بازار متشکل ارزی شنبه افتتاح نمی‌شود‌
بازار متشکل ارزی شنبه افتتاح نمی‌شود‌

تاکنون 35 صرافی و 2 بانک مراحل حضور در بازار متشکل ارزی را طی کرده‌اند اما با توجه به تصمیم‌گیری مسئولان این بازار تا زمانی که مراحل تکمیل پرونده همه 120 صرافی که ثبت‌نام کرده‌اند تکمیل نشود بازار افتتاح نخواهد شد..

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد بر اساس این گزارش تاکنون ۳۵ صرافی و ۲ بانک مراحل حضور در بازار متشکل ارزی را طی کرده‌اند و با توجه به اینکه هدف بانک مرکزی آغاز به کار بازار با ۱۲۰ صرافی و ۶ تا ۷ بانک است‌، بازار پس از تحقق این نسبت، به طور رسمی آغاز به کار خواهد کرد.

تا کنون ۱۲۰ صراف عضو بازار شده‌اند اما هنوز فرآیند تکمل پرونده و اجرا عملیات آزمایشی معامله ارز در بازار متشکل ارزی را طی نکرده‌اند.

بنابراین گزارش بانک مرکزی امیدوار است که با ایجاد بازار متشکل ارزی بتواند ثبات را در بازار ارز ایجاد کند؛ افزایش شفافیت، کشف نرخ و امنیت در انجام و تسویه معاملات از دیگر اهداف این بازار به شمار می‌رود.

ظاهراً اطلاعات آنلاین خرید و فروش ارز در این بازار در دسترس عموم مردم قرار ندارد و اعضا قادر به مشاهده آن هستند، اما اطلاعات کلی از این بازار در سایت ice.ir در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

  • منبع خبر : فارس