بازگشت دوباره بورس به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد
بازگشت دوباره بورس به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد
ادامه روند صعودی در بازار سرمایه باعث شد شاخص کل بورس دوباره بتواند بعد از حدود هشت ماه وارد کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شود.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  شاخص کل بورس امروز با ۳۰ هزار و ۴۱۶ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۴۰۶ هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۲۵۷۵ واحد افزایش یافت و رقم ۴۰۳ هزار  ۲۵۶ واحد را ثبت کرد.”بازگشت دوباره بورس به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد

 

معامله گران این بازار ۸۴۱ هزار معامله به ارزش ۷۳ هزار و ۸۴۸ میلیارد ریال انجام دادند.

 

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، معدنی و صنعتی گلگهر و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

 

شاخص کل فرابورس هم امروز توانست با ۲۸۱ واحد افزایش، وارد کانال ۲۰ هزار واحد شود و رقم ۲۰ هزار و ۱۹۳ واحد را ثبت کرد.

 

معامله گران این بازار ۴۳۷ هزار معامله به ارزش ۳۰ هزار و ۲۶۸ میلیارد ریال انجام دادند.

“بازگشت دوباره بورس به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد

پلیمر آریا ساسول، سنگ آهن گوهرزمین، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی مارون، پتروشیمی تندگویان و بیمه تجارت نو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

امروز فارس، وغدیر و شستا از نمادهای تاثیرگذار مثبت بر شاخص بورس هستند. بیش‌ترین تراکنش هم تا این لحظه از بازار برای سپید، شستا و وغدیر ثبت شده است.
گروه‌های شیمیایی، چندرشته‌ای صنعتی و فلزات اساسی امروز برترین گروه‌های بورسی هستند. بیشترین حجم معامله هم برای وسکرمان، وسخوز و فارس ثبت شده است.
امروز گروه خودرویی با اصلاح قیمتی و با تحرکات منفی کار خود را شروع کرده است. تنها تک سهم‌های کوچک این گروه روندی مثبت دارند. اما گروه‌ پتروشیمی امروز را مثبت آغاز کرده و شگویا، نوری و شاراک از نمادها مثبت و متعادل این گروه هستند.
  • منبع خبر : ایسنا