برخورد با احتکار‌ کنندگان تایر
برخورد با احتکار‌ کنندگان تایر
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان تهران با تاکید بر اهمیت برخورد با احتکارکنندگان تایر گفت: در گشت مشترک سازمان صمت و ...

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان تهران با تاکید بر اهمیت برخورد با احتکارکنندگان تایر گفت: در گشت مشترک سازمان صمت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با واحد‌های متخلف برخورد صورت گرفته و بیش از ۸ هزار حلقه تایر احتکار شده کشف شد.

سعید محمدی‌پور معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان تهران در گفت‌و‌گو با تسنیم با تاکید بر اهمیت مبارزه با احتکار و اختفای تایر سواری و سنگین گفت: در گشت مشترک سازمان صمت تهران و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با چند واحد متخلف برخورد صورت گرفت.

کشف ۸ هزار حلقه تایر احتکار شده در استان تهران

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان تهران با بیان اینکه طرح برخورد با محتکران تایر در سراسر کشور اجرایی خواهد شد، گفت: تا به امروز با برخی از واحد‌های متخلف شهرستان اسلام‌شهر، ری و بعضی از عاملین فروش در بازار تهران برخورد صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت گشت‌های نظارتی این سازمان در سراسر کشور ادامه خواهد یافت، افزود: واحد‌های متخلف از واردکنندگان و عاملین فروش تایر بودند که اقدام به احتکار بیش از ۸ هزار حلقه تایرکردند.

نظارت بر انبار‌های کالا‌های اساسی ادامه خواهد یافت

محمدی‌پور با اشاره به اهمیت رصد و بررسی انبار‌های کالاهای اساسی از جمله تایر افزود: گشت‌های مشترک بین نهاد‌های نظارتی با همکاری دادستانی تهران ادامه خواهد داشت و به صورت مداوم از انبار‌ها سرکشی می‌شود.

وی در پایان با تاکید بر لزوم برخورد با گران فروشی تایر در سطح عرضه گفت: نهاد‌های نظارتی ذی‌صلاح می‌بایست با گرانفروشی و تخلف از قیمت‌‎های اعلام شده سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان برخورد کرده و مانع تضییع حقوق مردم شوند.

طرح توزیع سیستمی، راه حل بازار نابسامان تایر سواری

به گزارش تسنیم، پیش از این محمد علی اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در مصاحبه اختصاصی با تاکید بر اینکه سازمان تعزیرات با هرگونه گران فروشی، عدم عرضه مناسب، احتکار و مخفی کردن کالا مقابله خواهد کرد، گفت: نهاد‌های نظارتی در این مسیر بین هیچ صنف و گروهی تمایز قائل نخواهند شد.

حال باید منتظر برخورد جدی‌تر با  با عوامل گرانی و کمبود تایر سواری بود؛ چرا که صف‌های طولانی و روند پیچیده دریافت تایر دولتی متقاضیان را کلافه کرده و بسیاری از مردم تن به قیمت‌های عجیب بازار سیاه داده‌اند.

به گفته علی حسینی کارشناس صنعت‌ تایر، یکی از بهترین راه‌های جلوگیری از نابسامانی بازار تایر سواری، استفاده از طرح‌ توزیع سیستمی و ایجاد شفافیت در زنجیره تامین و توزیع این کالای اساسی است.

  • منبع خبر : ایران جیب