بررسی طرح پیش فروش نفت در بورس در کمیسیون انرژی
بررسی طرح پیش فروش نفت در بورس در کمیسیون انرژی
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از آغاز بررسی طرح پیش فروش نفت در بورس در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد مالک شریعتی نیاسر  ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون انرژی سه موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت. موضوع اول بررسی اولویت های کمیسیون انرژی بود که بر اساس درخواست هیئت رئیسه در دو حوزه تقنینی و نظارتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و جمع بندی صورت گرفت.”بررسی طرح پیش فروش نفت در بورس در کمیسیون انرژی”

وی در ادامه اظهار کرد: چهار پیشنهاد مشخص در این خصوص از سوی بنده و آقایان ورناصری، گیلانی و بیگی نژاد به صحن کمیسیون آمده بود. نهایتا با رای اعضای کمیسیون پیشنهاد بنده به عنوان مبنا برای جمع بندی اولویت های کمیسیون انرژی پذیرفته شد. قرار شد نظرات سایر اعضای کمیسیون نیز جمع آوری شده و مجموع نظرات اعضا در خصوص اولویت های کمیسیون در جلسه هفته آینده بررسی و به تصویب نهایی برسد و در نهایت به هیئت رئیسه مجلس ارسال گردد.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: دستور دوم نیز متناسب با بحث های امروز صحن علنی مجلس صورت گرفت. آقای خاندوزی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی که به نمایندگی از کمیسیون اقتصادی در جلسه کارشناسی شورای اقتصادی سران قوا شرکت کرده بودند در کمیسیون انرژی حاضر شدند و گزارش مبسوطی را از فرآیند پیش فروش نفت در بورس ارائه کردند.

وی در ادامه تاکید کرد: از آنجا که در جلسه صبح صحن دکتر قالیباف این موضوع را مرتبط با سه کمیسیون اقتصادی مجلس یعنی کمیسیون انرژی، برنامه و بودجه و اقتصاد دانستند و تاکید داشتند این سه کمیسیون باید نظرات کارشناسی در این حوزه ارائه کنند؛ لازم بود اعضای کمیسیون از جزئیات پیش فروش نفت در بورس که در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح شده بود، مطلع شوند و دکتر خاندوزی این زحمت کشیدند.”بررسی طرح پیش فروش نفت در بورس در کمیسیون انرژی”

  • منبع خبر : ایسنا