برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم
برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم
وزیر نفت گفت: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد بیژن زنگنه امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه تامین مالی طرح توسعه و تولید کارخانه‌ای و کارگاهی خودروهای دوگانه‌سوز بین شرکت ملی پخش فرآورده‌های ایران و بانک ملت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اطلاعی ندارم که استیضاح من به صحن رفته یا نه، من اکنون اینجا و درجمع شما هستم.”برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم”

به گفته وی گازرسانی در همه جبهه‌ها در استان سیستان و بلوچستان فعال است.

وزیر نفت با بیان اینکه میزان سهمیه اختصاص یافته ال‌پی‌جی در همه استان‌ها نسبت به پارسال بسیار بیشتر است، افزود: مشکل این است بخشی از این سوخت قاچاق ‌و بخشی هم به‌صورت غیرمجاز در خودروها استفاده می‌شود.

به گفته زنگنه تا ماه‌های آینده میزان کاهش مصرف بنزین تثبیت می‌شود؛ رقمی که هم‌اکنون درباره کاهش مصرف عنوان می‌شود نسبت به مدت مشابه پارسال است.

وی اظهار کرد: سهمیه‌بندی بنزین تاثیری در قاچاق ندارد آنچه در قاچاق تاثیر دارد قیمت است، قاچاق بنزین برخلاف گازوئیل و بر اساس اطلاعاتی که دارم بسیار کم است.

وزیر نفت با اشاره به پروژه فاز ١١ پارس جنوبی گفت: فاز ۱۱ پارس جنوبی به‌صورت کامل به شرکت پتروپارس سپرده شده و این شرکت کارهای اجرایی آن را آغاز کرده است.

بنا بر اعلام وزارت نفت، وی تصریح کرد: عمده فرآورده‌های نفتی از طریق بورس انرژی عرصه می‌شود و بسیار هم موفق بوده است، اما در مقوله نفت‌خام و میعانات گازی تاکنون نتوانستیم فروش جدی داشته باشیم.

امروز افزایش قیمت بنزین اقتصاد کشور را مختل کرد، پس اگر قیمت گازوئیل را افزایش دهید باید فاتحه اقتصاد کشور را خواند. لذا هر برنامه‌ای برای گازوئیل دارید کنار بگذارید چون گازوئیل مستقیم با کشاورزان و کارگران ارتباط دارد و خسارات افزایش نرخ آن دو برابر بنزین است.در حالی حمایت‌های معیشتی بعد از افزایش قیمت بنزین به حساب خانوارها واریز شده که گلایه‌های بسیاری وجود دارد. تا کی قرار است آزمون و خطا صورت گیرد.

  • منبع خبر : ایسنا