برنامه ریزی برای جابجایی ۲ میلیون مسافر در ایام نوروز
برنامه ریزی برای جابجایی ۲ میلیون مسافر در ایام نوروز

وزیر راه با بیان اینکه ظرفیت حمل و نقل مسافر نسبت به پارسال ۱۵ درصد افزایش یافته است، گفت: بر اساس برنامه ریزی، راه آهن در ایام نوروز ۲ میلیون و ۱۰ هزار مسافر را جابجا خواهد کرد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد محمد اسلامی دقایقی قبل در مراسم مبادله تفاهم نامه توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی برون شهری بین سازمان برنامه و بودجه با وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: برای پایدار سازی اشتغال و توسعه تولید داخل در کشور اراده وجود دارد از این رو باید از ظرفیت‌های ارزشمندی که در حوزه حمل و نقل داریم استفاده کنیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: اگر این حوزه از سوی دولت حمایت نشود نه تنها در مسیر شکوفایی قرار نمی‌گیرد بلکه از مدار تولید نیز خارج خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس خطوط توسعه برنامه، ظرفیت زیرساخت را توسعه دادیم و چهارمین استان را نیز به شبکه ریلی متصل کردیم و در آینده نزدیک مرکز استان آذربایجان شرقی به عنوان پنجمین استان به شبکه ریلی متصل خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه میزان تقاضای سفر افزایش یافته است، گفت: امروز پاسخگوی متقاضیان مسافری و باری نیستیم که این موضوع در اولویت دولت است.

وی افزود: در حال حاضر جابجایی بار از ۵۰ میلیون تن گذشته است و همچنان با تقاضای اتصال بار مواجه هستیم. نباید تقاضای مردم را با هیچ بهانه‌ای نادیده گرفت.

وی به تفاهم نامه امروز اشاره کرد و گفت: با امضای این تفاهم نامه ظرفیت ناوبری کشور ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.

اسلامی همچنین به سفرهای نوروزی اشاره کرد و افزود: راه آهن برای ایام نوروز ۲۳۵ قطار آماده کرده که ۲ میلیون و ۱۰ هزار نفر را جابجا خواهند کرد؛ ظرفیت مسافربری نسبت سه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

بهره برداری از سرمایه گذاری ۱۶۰۰میلیارد تومانی در بندر شهید رجایی
بخوانید

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پروژه‌های بزرگ ریلی در کشور داریم که با اراده این پروژه‌ها را تکمیل خواهیم کرد و با توجه به فضایی که وجود دارد در سال آینده باید توسعه حوزه حمل و نقل ریلی را قوی‌تر ادامه دهیم.

  • منبع خبر : مهر