برنامه قیمت بنزین درمراحل نهایی
برنامه قیمت بنزین درمراحل نهایی
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه برنامه قیمت بنزین در مراحل نهایی قرار دارد، از آغاز به کار بازار متشکل ارزی از هفته آینده خبر داد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد فرهاد دژپسند، شامگاه دوشنبه در حاشیه دومین نشست هم اندیشی با مجمع کارآفرینان بزرگ در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در رابطه با زمان برگزاری هیأت واگذاری، اظهار داشت: جلسات هیأت واگذاری برای نهایی سازی راهکارهای برون رفت از آسیب‌های فعلی برگزار شده است که البته تاکنون ۳ جلسه به خاطر عدم حضور برخی از اعضا، تشکیل نشده است.

وی افزود: دوشنبه هفته آینده جلسه هیأت واگذاری برگزار خواهد شد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم در رابطه با مالیات بر عایدی سرمایه نیز گفت: این طرح در آستانه نهایی شدن است و در خردادماه ارسال می‌شود.

دژپسند در خصوص اصلاح نظام بانکی اظهار داشت: پیشنهادی مبنی بر «تنظیم ساختار برای فروش و واگذاری دارایی‌های بانک‌های دولتی» در دولت مطرح خواهیم کرد که البته از قِبَل آن شیوه نامه‌ای برای بانکداری دیجیتال و غیره نیز مطرح خواهد شد.

وی در مورد ادغام بانک‌های نظامی نیز گفت: این طرح در دست اجرا است؛ البته ادغام بانک‌های نظامی کار بزرگی است که نمی‌توان یک شبه انجام داد اما بر اساس آخرین گزارش مشکل خاصی در این مسیر وجود ندارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، همچنین در رابطه با بازار متشکل ارزی نیز گفت که این بازار هفته آینده راه اندازی خواهد شد.

دژپسند در رابطه با رقم ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان گفت: در رابطه با عدد یارانه پنهان بحث است. اما در خصوص یارانه سوخت و کالاهای اساسی برنامه‌ای که داریم این است که فعالیت‌ها به گونه‌ای سازمان دهی شوند که فشاری بر دهک‌های پایین و متوسط جامعه وارد نشود.

وی افزود: هدف اصلی عدم ورود خسران بر رفاه جامعه به خصوص اقشار کم درآمد است. اما باید از آن طرف هم از سرمایه کشور محافظت کنیم و سیاست‌ها به گونه‌ای باشد که مانع از هدررفت سرمایه شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره آخرین وضعیت قیمت بنزین نیز گفت: برنامه‌ای در این رابطه آماده کرده ایم که در حال نهایی شدن است.

  • منبع خبر : مهر