بهای طلا امروز دوشنبه در بازارهای جهانی
بهای طلا امروز دوشنبه در بازارهای جهانی
به دنبال تقویت دلار و در حالی که تمرکز سرمایه گذاران متوجه نشست این هفته فدرال رزرو است و افزایش اخیر قیمت های مصرف کننده ...

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد به دنبال تقویت دلار و در حالی که تمرکز سرمایه گذاران متوجه نشست این هفته فدرال رزرو است و افزایش اخیر قیمت های مصرف کننده در این کشور احتمال انقباضی شدن سیاست های پولی را تقویت کرده است، قیمت طلا روز دوشنبه کاهش داشت و به پایین ترین رقم بیش از یک هفته اخیر رسید.”بهای طلا امروز دوشنبه در بازارهای جهانی”

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۷۱ درصد کاهش به ۱۸۶۴ دلار و ۱۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت با ۰٫۷۳ درصد کاهش به ۱۸۶۵ دلار و ۸۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای جهانی امروز شاهد ۰٫۱ درصد افزایش بود و به نزدیکی بالاترین رقم یک هفته گذشته رسید. این وضعیت سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

هفته گذشته آمارها نشان داد که قیمت های مصرف کننده در آمریکا طی ماه می شاهد رشد قابل توجهی بوده و در مسیر ثبت بیشترین افزایش سالانه در حدود ۱۳ سال اخیر قرار دارد. اکنون تمام توجهات معطوف نشست این هفته فدرال رزرو است تا سرنخ های بیشتری از نظرات سیاست گذاران در مورد افزایش نرخ تورم و ترمیم اقتصادی به دست آید.”بهای طلا امروز دوشنبه در بازارهای جهانی”

هفته گذشته تقاضا برای خرید طلای فیزیکی در قطب های مهم آسیا یعنی هند و چین افزایش داشت، اما با توجه به تبعات بحران کرونا دلالان همچنان ناگزیر به ارائه تخفیف های بیشتری بودند.

  • منبع خبر : ایران جیب