بهای طلا امروز چهارشنبه در بازارهای جهانی
بهای طلا امروز چهارشنبه در بازارهای جهانی
قیمت طلا در معاملات امروز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار، با کاهش روبرو شد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد قیمت طلا در معاملات امروز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار، با کاهش روبرو شد.”بهای طلا امروز چهارشنبه در بازارهای جهانی”

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۹۴۳ دلار و ۴۶ سنت رسید در حالی که ابتدای معاملات تا رکورد ۱۹۵۴ دلار و ۹۷ سنت اوج گرفته بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد کاهش، به ۱۹۴۷ دلار و ۵۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه با ۰.۴ درصد افزایش، در ۱۹۵۲ دلار و ۳۶ سنت بسته شده بود.

به گفته استفن اینس، استراتژیست بازار جهانی اکسی کورپ، بازار به نتایج انتخابات جورجیا بسیار حساس شده و نقدینگی بسیار کم شده است. هنوز نتایج انتخابات معلوم نیست و وضعیت نگران کننده است. اگر اکثریت سنا با جمهوریخواهان باشد، قیمتها اندکی کاهش خواهد یافت اما در نهایت قیمت طلا تحت تاثیر انتظارات تورمی پشتیبانی می شود و همچنان شانس این را دارد که تا پایان ماه به ۲۰۰۰ دلار صعود کند.”بهای طلا امروز چهارشنبه در بازارهای جهانی”

رای گیری در انتخابات جورجیا مشخص خواهد کرد کدام حزب اکثریت کرسیهای سنا را در دست خواهد داشت. پیروزی دموکراتها برای جو بایدن، رییس جمهور منتخب آمریکا پیشبرد سیاستهایی مانند افزایش تدابیر محرک مالی را راحتتر خواهد کرد.

یک نظرسنجی نشان داد که رای دهندگان درباره این که کدام حزب باید کنترل سنا را در دست بگیرد، به دو دسته مساوی تقسیم شده اند.

بر اساس گزارش رویترز، گزارش نشست دسامبر بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه منتشر می شود. بانک مرکزی آمریکا پس از این که وضعیت کنگره مشخص شود، ممکن است تصمیم بگیرد تدابیر محرک پولی بیشتری را اجرا کند.”بهای طلا امروز چهارشنبه در بازارهای جهانی”

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۱.۱ درصد سقوط کرد و به ۲۷ دلار و ۲۸ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۱.۸ درصد ریزش کرد و در ۱۰۹۲ دلار و سه سنت ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۱.۱ درصد کاهش، ۲۴۳۹ دلار و ۹۱ سنت معامله شد.

  • منبع خبر : ایران جیب