بهای طلا امروز چهارشنبه
بهای طلا امروز چهارشنبه
در حالی که به دلیل افزایش امیدها نسبت به ارائه بسته محرک مالی جدید از سوی دولت آمریکا و در آستانه نشست فدرال رزرو اشتها برای ...

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد در حالی که به دلیل افزایش امیدها نسبت به ارائه بسته محرک مالی جدید از سوی دولت آمریکا و در آستانه نشست فدرال رزرو اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا بالاتر رفته است، قیمت فلز زرد امروز رشد داشت و به بالاترین رقم یک هفته گذشته رسید.”بهای طلا امروز چهارشنبه در بازارهای جهانی”

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۰۹ درصد رشد به ۱۸۵۵ دلار و ۳۵ سنت رسید. اوایل امروز قیمت طلا به بالاترین رقم از ۹ دسامبر یعنی ۱۸۵۷ دلار و ۸۹ سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با ۰٫۱۷ درصد افزایش به ۱۸۵۸ دلار و ۵۰ سنت رسید.

کایل رودا، تحلیلگر موسسه آی جی مارکت در این باره گفت: «بازارها به دقت اخبار مربوط به بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا را دنبال می کنند. هر گونه تزریق مجدد نقدینگی می تواند به رشد انتظارات تورمی و افزایش اشتها برای خرید طلا کمک کند.»بهای طلا امروز چهارشنبه”

رهبران ارشد کنگره عصر دیروز ملاقات کردند و تلاش نمودند به اختلافات بر سر بسته محرک مالی جهت مقابله با بحران کرونا پایان دهند. به گفته یکی از قانون گذاران، مذاکرات در مسیری درست قرار گرفته است.

اکنون سرمایه گذاران منتظر بیانیه پایانی نشست فدرال رزرو در اواخر امروز هستند. انتظار می رود بانک مرکزی امریکا همچنان نرخ بهره را در نزدیکی صفر نگه دارد و این سیاست طی چند سال آینده نیز پابرجا باقی بماند.”بهای طلا امروز چهارشنبه در بازارهای جهانی

اما عاملی که مانع از رشد بیشتر قیمت طلا شده، خبرها در مورد احتمال تایید واکسن مادرنا توسط مقامات بهداشتی دولت آمریکا در هفته جاری است.”

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره امروز با ۰٫۶ درصد رشد به ۲۴ دلار و ۶۳ سنت رسید. قیمت پلاتین هم با نیم درصد رشد به ۱۰۴۱ دلار و ۴۷ سنت رسید. همچنین قیمت پالادیوم با ۰٫۷ درصد افزایش به ۲۳۳۳ دلار و ۹۸ سنت رسید.

  • منبع خبر : ایران جیب