بورس کاهشی شد
بورس کاهشی شد
بازار سرمایه برخلاف روزهای گذشته، امروز روندی نزولی داشت و با این‌که شاخص کل بورس در ساعات ابتدایی معاملات صعودی بود و تا یک میلیون و ۳۲۹ هزار واحد افزایش پیدا کرد، اما در ساعات میانی و پایانی روندی نزولی به خود گرفت.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد شاخص کل بورس امروز با ۸۴۰۳ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۳۱۴ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۶۱۵۱ واحد کاهش یافت و رقم ۳۹۷ هزار و ۹۰۰ واحد را ثبت کرد.

معامله گران این بازار ۶۷۷ هزار معامله به ارزش ۵۵ هزار و ۱۴۳ میلیارد ریال انجام دادند.

معدنی و صنعتی گلگهر، معدنی و صنعتی چادرملو و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی و پالایش نفت اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس هم با ۴۸ واحد کاهش در رقم ۱۹ هزار و ۲۱۹ واحد ایستاد.”بورس کاهشی شد”

معامله گران این بازار ۳۳۴ هزار معامله به ارزش ۸۴ هزار و ۹۲۳ میلیارد ریال انجام دادند.

سنگ آهن گوهرزمین، بیمه پاسارگاد و سهامی ذوب آهن اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل فولاد هرمزگان جنوب، صنعتی مینو و سرمایه گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل حدود هشت هزار واحد کاهش پیدا کرد و به یک میلیون و ۳۱۴ هزار واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز با افت ۶ هزار و ۱۴۲ واحدی در سطح ۳۹۷ هزار و ۷۶۰ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۴۸ واحد پائین آمد و در سطح ۱۹ هزار و ۲۱۹ واحد قرار گرفت.

سهم‌های موثر در حرکت شاخص
امروز نمادهای «فولاد»، «شستا» و «شپنا» بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند و سه نماد «کگل»، «کچاد» و «وامید» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و شستا و برکت در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز لطیف، فگستر و ذوب پرتراکنش‌‌ترین نمادها بودند.

رشد ارزش معاملات خرد
امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۴ هزار و ۲ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌دوشنبه ۳۱ درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد ۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۵ هزار و ۵۸۸ میلیارد تومان رسید.

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز دوشنبه ۰٫۱۸ درصد رشد کرد و در رقم ۵۵۰ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۱۸ درصد افزایش یافت و ۵۶۲ میلیارد تومان شد.

بر اساس آمار‌های ارائه شده «خساپا با ۵۰۳ میلیون سهم»، «کمند با ۲۲۳ میلیون سهم»، «خپارس با ۲۰۷ میلیون سهم»، «وسخوز با ۲۰۶ میلیون سهم»، «وسکرمان با ۲۰۵ میلیون سهم»، «وخارزمح با ۲۰۰ میلیون سهم» و «خگستر با ۱۹۸ میلیون سهم» در لیست پرحجم‌های بازار امروز قرار داشتند.

  • منبع خبر : ایسنا