بورس کاهشی شد
بورس کاهشی شد
شاخص کل بورس امروز در حالی روندی نزولی داشت که شاخص کل با معیار هم وزن صعود کرد. این در حالی است که شاخص کل فرابورس هم روندی نزولی به خود گرفت.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد شاخص کل بورس امروز با ۲۴ هزار و ۳۳۵ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۴۲۳ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن با ۵۰۳۸ واحد افزایش رقم ۴۷۳ هزار و ۵۴۶ واحد را ثبت کرد.

معامله گران این بازار دو میلیون معامله به ارزش ۱۲۳ هزار و ۵۹۸ میلیارد ریال انجام دادند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس هم با ۶۹ واحد کاهش رقم ۲۰ هزار و ۷۳ واحد را ثبت کرد.

در این بازار یک میلیون معامله انجام شد که ۶۶ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال ارزش داشت.”بورس کاهشی شد”

بیمه پاسارگاد، فولاد هرمزگان جنوب، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی مارون و سهامی ذوب آهن اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل سنگ آهن گوهر زمین و پلیمر آریاساسول نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با افتی حدود ۹ هزار واحد کار خود را آغاز کرد. معاملات منفی شاخص‌سازانی چون فولاد، فملی و شستا و فارس موجب منفی شدن شاخص کل شده است. این در حالی است که شاخص کل هم‌وزن بیشتر ۲۳۰۰ واحد رشد داشته است.
در ۳۰ دقیقه ابتدایی معاملات امروز بیش از ۳۵۲ هزار معامله انجام شده که ارزش این معاملات حدود ۲٫۸ هزار میلیارد تومان بوده است. با این وجود سه نماد شستا، فملی و خودرو بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشته و نماد شپدیس بزرگترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشته است.
  • منبع خبر : ایسنا