تعلل بانکها در حمایت از صنایع ریلی
تعلل بانکها در حمایت از صنایع ریلی
‌وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه منابع تبصره ۱۸ قانون بودجه در اختیار بانکهاست، از کند شدن ارائه تسهیلات به کارخانجات ریلی انتقاد کرد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد ، محمد اسلامی عصر امروز در مراسم بهره برداری از ۵۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی که در ایستگاه راه آهن تهران برگزار شد، گفت: تشکیل جلسات ماهیانه بهره برداری از ناوگان ریلی ممکن است در ظاهر غیر ضروری و تشریفاتی به نظر بیاید اما در عمل، اهتمام و اراده ما به حمایت از تولید داخل را نشان می‌دهد. ضمن اینکه تولید کنندگان صنایع ریلی نیز فرصت می‌یابند تا مشکلات خود را شرح دهند.

وی افزود: از اهدافی که در ابتدای سال برای تولید ناوگان ریلی تعیین شده بود عقب تر هستیم و باید پیگیری شود که رسیدن به اهداف تعیین شده در کدام ایستگاه متوقف شده است و علت توقف توسعه ناوگان ریلی تولید داخل چیست؟

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: منابع تبصره ۱۸ قانون بودجه سال گذشته در اختیار بانک‌ها است و دلیلی ندارد که در یک فرایند کند، این پروسه قرار بگیرد. باید کاری شود که کارخانه‌های تولید صنایع ریلی در فرصت مناسب به میزان تولید هدف گذاری شده دست یابند.

معاون وزیر راه: واگن تخصصی حمل اسید در داخل تولید شد

سعید رسولی در ادامه این مراسم گفت: امروز چهارمین مرحله از بهره برداری ناوگان ریلی تولید داخل در سال ۹۹ با بهره برداری از ۵۰ دستگاه انواع این ناوگان برگزار می‌شود آن هم در شرایطی که تحریم‌ها در حال سخت‌تر شدن بوده و ویروس کرونا جولان می‌دهد.

وی ادامه داد :۵ دستگاه واگن حمل اسید وارد شبکه‌ریلی می‌شود که تفاهم نامه آن ۲۸ اسفند سال گذشته به امضا رسیده بود.

  • منبع خبر : مهر