تولید روزانه ۳۰ هزار ماسک
تولید روزانه ۳۰ هزار ماسک
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر روزانه 30 هزار ماسک با استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی تهیه می‌شود و مقدمات ورود سایر استان‌ها به تولید این ملزومات فراهم شده است.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون  ،کار و رفاه اجتماعی ، محمد شریعتمداری همچنین از اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با مشارکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی( به عنوان کارفرما) و جهاد دانشگاهی (به عنوان مجری) در کشور خبر داد.”تولید روزانه ۳۰ هزار ماسک”

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به تشریح اقدامات و تمهیدات برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا پرداخت و گفت: از اهداف  طرح ملی توسعه مشاغل خانگی شبکه سازی ، ایجاد شبکه های عملیاتی و نقش توسعه و واسطه بین متقاضی و برندهای ملی، محلی و پیشران و  همچنین مهارت افزایی و اشتغالزایی است.

وی افزود: تلاش شده برای کمک به مقابله و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در کشور از ظرفیت های مشاغل خانگی در استانها استفاده شود.

شریعتمداری افزود: در تعدادی از استان ها نظیر گلستان و بوشهر و خراسان رضوی، تهران و مرکزی و … اقداماتی برای تهیه ماسک، گان و مواد ضدعفونی کننده انجام شده است.

به گفته وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، در استان گلستان، قرارداد تهیه و تحویل ۵ هزار دست لباس گان بیمارستانی منعقد شده است.

وی ادامه داد: همچنین در کارگاه های پیشران  در  استان بوشهر  روزانه ۳ هزار ماسک تولید می شود که در این طرح به طور مستقیم برای ۲۰ نفر اشتغال ایجاد شده و ۷۰ درصد آنها نیز زنان سرپرست خانوار طرح مشاغل خانگی هستند.

شریعتمداری همچنین اضافه کرد: در استان مرکزی  کار تولید موادضدعفونی کننده انجام شده که در بخش‌هایی از آن مشاغل خانگی هم نقش و مشارکت داشته است.

  • منبع خبر : فارس