جزئیات نمایشگاه خودرو مونترال
جزئیات نمایشگاه خودرو مونترال
گزارش‌ها حاکیست که بجز مرسدس بنز، دو شرکت آئودی و ولوو نیز اعلام کرده‌اند که قصد حضور و شرکت در نمایشگاه خودروی مونترال ۲۰۲۰ را ندارند.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد از آنجایی که غیبت شرکتهای خودروسازی در نمایشگاه خودرو که هر ساله در شهرهای مختلف جهان برگزار می‌شود و میزبان رونمایی از محصولات جدید خودروسازان مشهور و بین‌المللی هستند، عجیب و دور از انتظار به شمار می‌رود، اخبار، شایعات و گزارش های متعددی از سوی منابع مختلف خبری در این خصوص منتشر شده است.

عدم حضور شرکت آئودی و ولوو به عنوان دو خودروساز بزرگ جهان در نمایشگاه خودروی مونترال کانادا ۲۰۲۰ بدان معنا خواهد بود که هیچ محصول جدیدی را در این رویداد به نمایش درنخواهند آورد.

به عقیده بسیاری از کارشناسان، این اقدام به احتمال زیاد به دلیل هم زمانی تقریبی با نمایشگاه خودروی دیترویت در ایالات متحده آمریکا که بدون شک یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های خودرو در جهان به شمار می رود، صورت گرفته است.

البته این در حالیست که ولوو علاوه بر نمایشگاه مونترال، ظاهرا اعلام کرده است که در نمایشگاه‌های بین المللی تورنتو و ونکوور ۲۰۲۰ کانادا هم شرکت نخواهد کرد.

بر اساس گزارش وب سایت Automotive News Canada، این دومین باری است که شرکت سوئدی ولوو در نمایشگاه‌های مونترال و تورنتو حضور نیافته و شرکت نمی‌کند.

مدیر اجرایی این نمایشگاه نیز در این خصوص خاطرنشان کرده است که از این تصمیم و اقدام ولوو و آئودی به شدت شوکه شده چراکه به باور وی، طبق آخرین مکالمات تلفنی و ایمیلی، همه چیز خوب پیش رفته بود ولی به طور ناگهانی، تصمیم آنها برای حضور در این نمایشگاه تغییر یافت.

البته گفته می‌شود که ولوو در سایر نمایشگاه‌های کانادا که در شهرهای کلگری، ادمونتون و کبک برگزار می‌شود، حضور پیدا خواهد کرد.

بسیاری از تحلیلگران برآورد کرده‌اند با توجه به آنکه نمایشگاه‌های خودرویی در جهان از تعدد بسیاری برخوردار شده‌اند، انتظار می‌رود چنین روندی برای بسیاری از نمایشگاه‌ها در سراسر کشورهای جهان تکرار شود که در نهایت می‌تواند منجر به تعطیلی آنها شود.

  • منبع خبر : ایسنا