جلوگيري از پرداخت خسارت جعلي دربیمه آسیا
جلوگيري از پرداخت خسارت جعلي دربیمه آسیا

کارشناسان بيمهآسيا در استان آذربايجان شرقي در دو پرونده ساختگي، از پرداخت بیش از سه ميليارد ريال خسارت جعلي جلوگيري کردند.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از روابط‌عمومي بیمه آسیا ، با هوشیاری کارشناسان فنی بیمه های اتومبیل و  ارائه مدارک مستدل و متقن مبنی بر جعلي بودن پرونده واژگوني خودرو در شهرستان بستان‌آباد آذربايجان شرقي به مراجع ذيصلاح، از پرداخت يک ميليارد و ۷۷۷ ميليون ريال خسارت من غيرحق ،جلوگيري به عمل آمد.

اين گزارش مي‌افزايد: همچنين کارشناسان فنی بیمه های اتومبیل بيمه‌آسيا شعبه مرند با حضور در دادگاه و ارائه گزارش ساختگی بودن تصادف رانندگي منجر به جرح به قاضی پرونده،؛ از پرداخت خسارت جعلي يک ميليارد و ۷۰۹ ميليون ريالی جلوگيري کردند.

گفتنی است دریافت خسارت­ های تقلبی با مستندات ساختگی، همواره یکی از مشکلات پیش روی شرکت های بیمه بوده است و بخش مهمی از زیان ­های وارده بر آن­ها را تشکیل می ­دهد. به دلیل پیامدهای مالی تقلب بیمه­ ای و تأثیر آن بر سودآوری شرکت­ های بیمه، کشف درست و به موقع آن در راستای استراتژی کاهش هزینه­ ها و جلوگیری از کاهش درآمدهای حق ­بیمه، امری ضروری و اجتناب نا­پذیر برای شرکت­ های بیمه است.