حقوق سربازان به ۱٫۵ میلیون تومان افزایش یافت
حقوق سربازان به ۱٫۵ میلیون تومان افزایش یافت
ستاد کل نیرو‌های مسلح (اداره سرمایه انسانی سرباز) در اطلاعیه‌ای از افزایش حقوق کارکنان وظیفه در سال جاری خبر داد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد ستاد کل نیرو‌های مسلح (اداره سرمایه انسانی سرباز) در اطلاعیه‌ای از افزایش حقوق کارکنان وظیفه در سال جاری خبر داد.”حقوق سربازان به ۱٫۵ میلیون تومان افزایش یافت

مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح در این اطلاعیه با اشاره به اینکه با تلاش وظیفه در سال جاری افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته، به تشریح آن در قالب محور‌های ذیل پرداخته است:

۱. بر این اساس میانگین حقوق سربازان از ۴۴۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۹ به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در سال جاری افزایش یافته و در حال حاضر حداقل حقوق پرداختی به کارکنان موصوف در مناطق عادی ۱.۰۵۰.۰۰۰ تومان و حداکثر آن چهار میلیون تومان در مناطق عملیاتی است.

۲. به کارکنان وظیفه متاهل و کارکنان وظیفه نخبه حقوق معادل ۱۰۰% مبنای قانون خدمت وظیفه عمومی پرداخت می‌شود که حداقل آن در مناطق عادی ۲ میلیون تومان و در سایر مناطق نیز علاوه بر حقوق، فوق‌العاده‌ها نیز به آن اضافه می‌شود.

۳. به کلیه کارکنان وظیفه شاغل در مناطق عملیاتی و کمتر توسعه یافته به تناسب، فوق‌العاده عملیاتی و فوق‌العاده بدی آب و هوا پرداخت می‌گردد که در سال جاری مبلغ آن نیز افزایش داشته است.

۴. هزینه سفر کارکنان وظیفه بر مبنای بعد مسافت محل سکونت تا محل خدمت به صورت ماهانه و بر مبنای قانون محاسبه و پرداخت می‌شود.

۵. هم‌اکنون حقوق پرداختی به کارکنان وظیفه باتوجه به اعتبار پیش‌بینی شده معادل ۷۲% حقوق تعیین شده در قانون خدمت وظیفه عمومی بوده که انتظار می‌رود کسری اعتبار با حمایت مجلس محترم شورای اسلامی و دولت محترم در سال آینده جبران شود.

  • منبع خبر : ایران جیب