درج قیمت بر روی تخم مرغ/با گرانفروشی برخورد قاطع شود
درج قیمت بر روی تخم مرغ/با گرانفروشی برخورد قاطع شود
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از درج قیمت بر روی تخم مرغ به منظور نظارت بر بازار و جلوگیری از گرانفروشی خبر داد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  مرتضی رضایی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد در پاسخ به این سوال که تخم مرغ همچنان با قیمت بالا به دست مصرف کننده می رسد و وزارت جهادکشاورزی چه اقداماتی در راستای کاهش قیمت ها انجام داده است؟ اظهار کرد: تخم مرغ تا مرحله عمده  فروشی با وزارت جهادکشاورزی است و در سطح خرده فروشی و توزیع  خانوار با وزارت صمت و صنوف است.”درج قیمت بر روی تخم مرغ”

وی ادامه داد: دو روز است طرحی را آغاز کردیم که قطعا با همکاری مرغداران و دستگاه های نظارتی به ثمر خواهد رسید. بر اساس این طرح قیمت تخم مرغ بر روی بسته بندی ها و هر دانه تخم مرغ درج خواهد شد تا مشخص شود که این تخم مرغ از کجا آمده است و با چه قیمتی به فروش می رود.

رضایی با بیان اینکه به هیچ وجه گرانی را نمی پذیریم و در حال حاضر نیز در تخم مرغ گرانفروشی رخ می دهد،اضافه کرد: قیمت مصوب تخم مرغ  درب مرغداری ها بسیار مناسب است و باعث ضرر مرغداران نمی شود. آنها نهاده ها را کامل دریافت کرده اند و  هر واحد مرغ تخمگذار که مدعی است نهاده نگرفته اعلام کند و پیگیری خواهد شد.

وی به نظارت بر بازار نیز اشاره کرد و گفت:اینکه گفته می شود قیمت مصوب در سطح خرده فروشی و در بسته بندی ها رعایت نمی شود نیازمند ورود دستگاه های نظارتی است. ما هیچ تعارفی نداریم. ارز تامین شده،نهاده تامین شده، کالا تولید شده و باید با قیمت مصوب به دست مردم برسد.بنابراین هرواحد از مرغداری ،عمده فروشی، خرده فروشی که گرانفروشی کند  باید با آن برخورد قاطع شود تا کالا به دست مردم با  قیمت مصوب برسد.

به گفته وی هیچ کمبودی در تخم مرغ نداریم. در ماه حدود۹۰ هزارتن تخم مرغ تولید می شود در حالی که مصرف کمتر است.

  • منبع خبر : ایسنا