رشد بیش از ۳ هزار واحدی شاخص بورس
رشد بیش از ۳ هزار واحدی شاخص بورس
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد 3363 واحدی همراه شد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد بورس اوراق بهادار تهران امروز هم مانند روز گذشته روند رو به رشد به خود دید به گونه‌ای که در پایان معاملات با افزایش ۳۳۶۳ واحدی شاخص کل به رقم یک میلیون و ۱۶۰ هزار و ۵۶۸ واحد رسید.”رشد بیش از ۳ هزار واحدی شاخص بورس”

همچنین شاخص کل با معیار هموزن ۱۱۵ واحد رشد کرده و به رقم ۳۸۳ هزار و ۹۴۲ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۴ میلیون و ۶۳۶ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران بیش از ۸٫۲ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۸۷۳ هزار نوبت معامله و به ارزش ۵ هزار و ۳۳۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۰٫۲۹ درصد رشد کردند.

همچنین این دو شاخص با معیار هموزن ۰٫۳ درصد افزایش یافتند. شاخص آزاد شناور ۰٫۱۹ درصد رشد کرد. شاخص بازار اول بورس ۰٫۵۱ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰٫۲ درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای بانک ملت، ایران‌خودرو، مپنا، بانک تجارت، گسترش نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی خلیج‌فارس به ترتیب بیشترین اثر تقویتی در شاخص بورس را داشتند و نماد فولاد مبارکه، بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند.

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل غذایی کوروش، ایران‌خودرو، سایپا، پالایش نفت اصفهان، باما، ملی مس ایران و معدنی اپال کانی پارس بوده‌اند.

سرمایه‌گذاری بلند مدت در بورس از سایر بازارها بازدهی بیشتری دارد.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل ۵۹ واحد کاهش یافته و به رقم ۱۷ هزار و ۶۶۰ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۱۷۶ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از ۲ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۳۹ هزار فقره معامله و به ارزش هزار و ۹۰۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.”رشد بیش از ۳ هزار واحدی شاخص بورس

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، مدیریت توسعه مالی مهر آیندگان و برق گیلان بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و برعکس نمادهای صنعتی مینو، آریا ساسول، برق دماوند و ذوب‌آهن اصفهان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس ایران شامل تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان، صنایع روی ایرانیان، دامپروری ملارد شیر، پتروشیمی ارومیه، چوب خزرکاسپین، ذغال‌سنگ پروده طبس و توسعه و عمران استان کرمان بوده‌اند.

  • منبع خبر : ایران جیب