رشد ۴۸۰۰ واحدی شاخص بورس در آخرین روز فصل بهار
رشد ۴۸۰۰ واحدی شاخص بورس در آخرین روز فصل بهار
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد 4 هزار و 833 واحد به رقم یک‌میلیون و 168 هزار و 589 واحد رسید.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  بورس اوراق بهادار تهران امروز در ابتدا با کاهش شاخص کل همراه شد، اما از میانه بازار روند رو به رشد به خود گرفت، به گونه‌ای که در پایان معاملات با رشد ۴ هزار و ۸۳۲ واحد شاخص کل به رقم یک میلیون و ۱۶۸ هزار و ۵۸۹ واحد رسید.”رشد ۴۸۰۰ واحدی شاخص بورس در آخرین روز فصل بهار”

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن امروز ۱۱۸ واحد رشد کرده و به رقم ۳۷۰ هزار و ۷ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۴ میلیون و ۶۶۵ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از ۹٫۳ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۶۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۶ هزار و ۳۴۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

در فرابورس ایران هم ارزش معاملات امروز به ۱۲ هزار و ۲۸۱ میلیارد تومان رسید که با این حساب ارزش معاملات بورس و فرابورس امروز به بیش از ۱۸ هزار و ۶۲۵ میلیارد تومان رسید.

امروز همه شاخص‌های بورس مثبت شدند به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با ۴۲صدم درصد رشد همراه شدند. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن فقط ۳ صدم درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور ۲۶ صدم درصد رشد کرد. شاخص بازار اول بورس ۴۶ صدم درصد افزایش یافت. شاخص بازار دوم بورس ۳۷صدم درصد رشد کرد.

امروز نمادهای شستا، بانک تجارت، مپنا، پتروشیمی خلیج‌فارس، ایران‌خودرو و بانک صادرات بیشترین اثر مثبت در شاخص بورس را داشتند و نماد فولاد مبارکه بیشترین اثر ریزشی در شاخص بورس را داشته است.

در فرابورس ایران امروز شاخص کل ۳۲ واحد رشد کرده و به رقم ۱۷ هزار و ۳۱۹ واحد رسید. “رشد ۴۸۰۰ واحدی شاخص بورس در آخرین روز فصل بهار”

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و ۱۴۸ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از ۲ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۴۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۲ هزار و ۲۸۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه، صنعتی مینو، مدیریت انرژی امیدتابان هور، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، فرابورس ایران و مادیران بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد فولاد هرمزگان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند.

به گزارش فارس، این هفته در روز چهارشنبه عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت محصولات کاغذی لطیف در فرابورس ایران انجام می‌شود که در این عرضه اولیه ۳۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از کل سهام شرکت لطیف عرضه می‌شود.

سرمایه‌گذاری در بورس با توجه به ریسک و نوسان باید حتماً از محل پس‌انداز و در یک فرایند بلندمدت حداقل یکساله انجام شود و با حضور مردم در بورس می‌توان به تولید و سرمایه‌گذاری در کشور و افزایش پس‌انداز ملی کمک کرد.

  • منبع خبر : ایران جیب