روند رو به کاهش ارزش واقعی سهام عدالت
روند رو به کاهش ارزش واقعی سهام عدالت
ارزش واقعی سهام عدالت تحت تاثیر نوسانات بازار سرمایه، افزایشی یا کاهشی می شود؛ به طوریکه در روزهای ابتدایی هفته گذشته، ارزش این سهام بیشتر از روزهای پایانی بود.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  پس از آزادسازی سهام عدالت، مشمولان این سهام که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، می توانند با مراجعه به سامانه www.sahamedalat.ir ارزش واقعی سهام و جزئیات دارایی خود را مشاهده کنند.  “روند رو به کاهش ارزش واقعی سهام عدالت”

بر این اساس، ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه یک میلیون تومان، در روز شنبه ۲۴ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان، در روز یکشنبه، ۲۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، در روز دوشنبه ۲۳ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان، در روز سه شنبه ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و در روز چهارشنبه ۲۲ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان بوده است.

بر این اساس ارزش روزانه سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۳۲ هزار تومانی، در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه به ترتیب ۱۳ میلیون و ۲۰ هزار تومان، ۱۲ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان، ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان، ۱۲ میلیون و ۲۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان بوده است.

همچنین سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی نیز در روز شنبه هفته قبل ۱۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان، در روز یکشنبه ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، در روز دوشنبه ۱۱ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان، در روز سه شنبه ۱۱ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان و در روز چهارشنبه نیز ۱۱ میلیون و ۴۰ هزار تومان قیمت داشته است.”روند رو به کاهش ارزش واقعی سهام عدالت

البته این مباحث درحالی مطرح می شود که تا اطلاع ثانوی فروش سهام عدالت متوقف شده و سهام داران اجازه فروش سهام خود را ندارند.

با گذشت حدود یک ساعت از معاملات امروز بازار سهام برخی از سهامداران از اختلال در سامانه معاملاتی کارگزاری مفید خبر دادند و این در حالی است که بورس بعد از چهار روز روند نزولی امروز مثبت شده بود و اختلال در سامانه معاملاتی باعث زیان سهامداران می‌شود.
برخی از نظرات کاربران در فضای مجازی در زیر آمده است:
«سلام مفید کلا تعطیله هیچکاری نمیشه کرد
لطفا اطلاع بدین»”روند رو به کاهش ارزش واقعی سهام عدالت”
«بی‌مسئولیت‌تر و داغون‌تر از #کارگزاری_مفید هم داریم؟ یک ساعت از بازار گذشته هیچ سفارشی ثبت نمیشه. جواب و زیان سهامداری که سرمایه‌ش در اختیار این کارگزاری‌ست رو کی میده؟»
  • منبع خبر : ایسنا