رونق اقتصادی با مشارکت بورس
رونق اقتصادی با مشارکت بورس
وزیر اقتصاد از تلاش دولت برای رونق اقتصادی با مشارکت بازار سرمایه خبر داد و گفت: دولت در ۶ ماهه نخست سال حتی یک ریال به بانک مرکزی وابستگی نداشت.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی در گفتگو با برنامه رهیافت رادیو اقتصاد با اشاره به حواشی‌های بسیار و بی اساس در خصوص کسری بودجه و برداشت دولت از بانک مرکزی اظهار کرد: دولت در ۶ ماهه نخست سال حتی یک ریال به بانک مرکزی وابستگی نداشت.”رونق اقتصادی با مشارکت بورس”

وی افزود: از اقدامات مهم دولت برای جایگزینی تامین مالی می‌توان به صرفه‌جویی هزینه‌ها، عرضه دارایی‌های دولتی بصورت فراگیر، فروش اوراق و نیز وصول مالیات اشاره کرد.

دژپسند از تلاش دولت برای رونق اقتصادی با مشارکت بازار سرمایه خبر داد.

وزیر اقتصاد اشاعه فرهنگ مصرف و تولید داخلی را از راهکارهای مقابله با فشارهای تحریم‌های دشمنان دانست و گفت: در حال حاضر استعمارگران از طرق مختلف همچون بستن مبادی ارز خارجی، صدور کالا و خدمات و محدود کردن عملکرد فعالان تجارت خارجی سعی بر فشار حداکثری بر مردم و کشور را دارند که می‌توان با مصرف تولیدات داخلی مانند ایستادگی و مقاومت زمان جنگ این حلقه را بشکنیم.

دژپسند صادرکنندگان و فعالان بخش خصوصی را به مثابه بازیگران اصلی دفاع اقتصاد دانست و افزود: امروزه دشمن با بهره‌گیری از ابزارهای پلیدانه تمام مبادلات ما را مورد هدف قرار داده و امید است که با همیاری بخش خصوصی و با صادرات غیرنفتی بتوانیم ارزهای حاصل از صادرات بیشتری را برای کشور تامین کنیم.

وی با اشاره به ایستادگی ملت در ۸ سال جنگ تحمیلی و نیز جنگ اقتصادی کنونی اظهار کرد: مردم با همدلی و عزم ملی در برابر تمام توطئه‌های استعمارگران ایستاده‌اند.

دژپسند در پایان گفت: مقاومت مردم ایران درسی به دشمنان انقلاب بود که این انقلاب سرنگون نمی‌شود و به اهداف پلید خود نخواهند رسید.

  • منبع خبر : تجارت نیوز