زنگنه: ایران برای بازگشت به بازار نفت اجازه نمی‌خواهد
زنگنه: ایران برای بازگشت به بازار نفت اجازه نمی‌خواهد
وزیر نفت گفت: ایران برای بازگشت به بازارهای نفت نیازی به اجازه ندارد زیرا صاحب حق است و صادرات 2.3 میلیون بشکه‌ای امکانپذیر است.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد وزیر نفت گفت: ایران برای بازگشت به بازارهای نفت نیازی به اجازه ندارد زیرا صاحب حق است و صادرات ۲٫۳ میلیون بشکه‌ای امکانپذیر است.”زنگنه: ایران برای بازگشت به بازار نفت اجازه نمی‌خواهد”

بیژن زنگنه امروز (دوشنبه) در حاشیه مراسم آغاز حفاری فاز ۱۱ پارس جنوبی در جمع خبرنگاران توضیح داد: چنانچه تحریم نباشد و منابع برای احیای چاه‌ها تولیدشان کم شده فراهم شود، صادرات ۲.۳ میلیون بشکه امری کاملا میسر است.

وی افزود: به عنوان وزیر تعهد کاری را نمی دهم که توان انجام کار ان را نداشته باشم و برای نفت ایران بازار وجود دارد و قیمت ها پایین نمی آید.

وزیر نفت با اشاره به اینکه اوپک حساسیت و تعهد لازم را برای حفط قیمت دارد، گفت: ایران برای بازگشت به بازار نفت اجازه نمی خواهد زیرا این موصوع را حق خود می داند.

وی در پاسخ به ایرنا درمورد احتمال نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰تاکید کرد: این موضوع را من هم شنیده ام و چنانچه چیزی بخواهم بگویم، بیان می کنم و به شنیده ها اعتماد نکنید.

زنگنه در مورد افزایش مصرف گاز نیز گفت: مردم به اندازه نیاز مصرف کنند، تا اسراف نشود و نا چار نشویم گازصنایع را محدود سازیم.

به گفته وزیر نفت، مصوبه گازبهای رایگان ۴۰۰ میلیارد تومان بار مالی دارد و بعد از ۶ ماه برای جبرانش راهکار می دهیم.
وی در مورد احتمال بازگشت شروت های خارجی در صورت رفع تحریم ها گفت: اول امریکا به برجام برگردد بعد درباره این موضوع صحبت می کنیم.

زنگنه افزود: موضوع پیش فروش نفت در لایحه بودجه سال بعد مطلق نیست و فروش اوراق مالی و پیش فروش سازکاری است که در سال های قبل نیز وجود داشته است.”زنگنه: ایران برای بازگشت به بازار نفت اجازه نمی‌خواهد”

وزیر نفت در خصوص توسعه میادین مشترک نیز تاکید کرد: فعلا تمرکز روی بلال و فرزاد و کیش و پار س جنوبی در بخش گاز و غرب کارون، جفیر و سپهر در بخش نفت است.

وی توضیح داد: فاز اول پالایشگاه فاز ۱۴ تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

  • منبع خبر : ایران جیب