سقف واحدهای صندوق های سرمایه‌گذاری افزایش یافت
سقف واحدهای صندوق های سرمایه‌گذاری افزایش یافت
صورتجلسه شورای عالی بورس در زمینه اصلاح سقف صندوق‌های سرمایه‌گذاری و نصاب مجاز سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌ گذاری در اوراق ....

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد صورتجلسه شورای عالی بورس در خصوص اصلاح سقف صندوق های سرمایه گذاری و نصاب مجاز سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت ابلاغ شد.”سقف واحدهای صندوق های سرمایه‌گذاری افزایش یافت”

بر اساس این ابلاغیه،  با افزایش سقف قابل صدور واحدهای سرمایه گذاری به ۵۰۰ هزار میلیارد ریال ( به ارزش اسمی) با رعایت قوانین و مقررات موافقت شد.

همچنین  صندوق های سرمایه گذاری ” در اوراق بهادار با درآمد ثابت ” ملزمند حداقل ۵۰ درصد از پرتفویی را که در ” سهام ، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران  یا بازار اول فرابورس و دوم فرابورس ایران و سرمایه گذاری در گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده نزد یکی از بورس ها سرمایه گذاری می کنند، تا پایان آزادسازی کامل سهام عدالت ، به سرمایه گذاری در سهام  و حق تقدم سهام شرکت های سرمایه پذیر موضوع واگذاری سهام عدالت تخصیص دهند.

 در حالی که احتمال می‌رفت به دلیل افزایش قیمت‌های جهانی و خبر تمدید بررسی لایحه FATF  بورس امروز روندی مثبت داشته باشد اما بعد از روند صعودی دقایق ابتدایی عرضه بر تقاضا چیره شد و شاخص کل روندی نزولی پیدا کرد.
حسین شیبانی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز با اشاره به رشد اخیر بازار سهام گفت: زمانی که رشد بازار سهام سرعت می‌گیرد، سفته‌بازی در بورس افزایش پیدا می‌کند و بسیاری از سهامداران به بازار سهام به دید کوتاه مدت نگاه می‌کنند و همین موضوع جلوی رشد بورس را می‌گیرد و اگر این رشد با هیجان همراه باشد وضعیت بورس مانند نیمه اول سال خواهد شد.
همچنین این کارشناس در رابطه با بازارهای موازی گفت: زمانی که تحرکات مثبت در بازارهای موازی از جمله دلار دیده می‌شود، بورس روندی متعادل پیش می‌گیرد و برای اینکه بازار سهام رشد کند اول باید بازارهای موازی از جمله دلار به ثبات برسد.
این کارشناس در ادامه در رابطه با روند بورس در روزهای آتی گفت: به نظر می‌رسد روند بورس در روزهای آینده متعادل خواهد بود.
  • منبع خبر : ایران جیب