سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام شنبه ۲۲ آذر ۹۹
سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام شنبه ۲۲ آذر ۹۹
شاخص بورس تهران امروز شنبه معاملات خود را با رشد 20 هزار واحدی آغاز کرد.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام شنبه ۲۲ آذر ۹۹

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  امروز شنبه (۲۲ آذر ماه) بازار امروز متعادل و در اکثر نمادها در محدوده های مثبت آغاز بکار کرد.

شروع متعادل و مثبت بزرگان در آخرین هفته آذر ماه را نظاره گر هستیم.

در گروه بانکی‌ها با گمانه زنی‌هایی از عرضه اورال در آخر هفته شاهد شکل گیری صف خرید سنگین بروی نماد وپارس هستیم. وبملت در قیمت ۵۴۰ تومان رشد ۱ درصدی دارد. وبصادر در قیمت ۳۸۶ تومان قرار دارد. وتجارت در قیمت ۳۹۷ تومان در حال داد و ستد است و پیشروی ۱ درصدی را تجربه می‌کند.

در گروه خودرویی‌ها روند داد و ستد متعادل است. خساپا در قیمت ۳۲۱ تومان قرار گرفته و در محدوده صفر تابلو دنبال می‌شود. خودرو قیمت ۴۱۷ تومان با رشد نسبی تقاضا دنبال می‌شود.خگستر در مرز ۵۰۰ تومان قرار دارد خبهمن با زمزمه‌هایی از افزایش سرمایه همراه است و با رشد حداکثری قیمت صف خرید را تجربه می‌کند.

گروه فرآورده‌های نفتی نماد شپنا در قیمت ۱۷۶۵ تومان رشد ۱ درصد دارد. تقاضا در نماد‌های شبریز و شبندر بیشتر است و هر دو در محدوده‌های مثبت بالا قرار گرفتند. شتران در محدوده صفر تابلو با نوسان مثبت دنبال می‌شود.

میلاد ویسمه اظهار کرد: تا پیش از پایان سال، شاخص کل به نقطه قبلی خود بازخواهد گشت چرا که حداقل تا پایان سال هیچگونه افزایش قیمتی برای بازارهای موازی پیش بینی نمی‌شود. در این میان سرمایه گذاران باید در خرید و فروش ها از هرگونه رفتار هیجانی پرهیز کنند.

وی درخصوص شرایط حال حاضر بازار بورس گفت: در سه هفته اخیر شاهد رشد نسبی قیمت سهم‌ها در بازار سرمایه اعم از سهام های کوچک و بزرگ بوده‌ایم، اما همچنان بازار در شرایطی قرار دارد که نیازمند حمایت های قانونی از طرف مجموعه حاکمیتی دولت است.

این فعال بازار سرمایه در خصوص رکود بازارهای موازی تصریح کرد: در برهه‌ای از زمان که بازارهای موازی در رکود هستند پول به سمت بازار پویا هدایت می‌شود که این معادله گاهی به نفع بورس است و گاه به ضرر بورس تمام می‌شود.

ویسمه اضافه کرد: یکی از علل رشد سه هفته‌ای بازار سرمایه، افت قیمت ها در بازارهای خودرو، ارز و طلا بوده به این شکل که در دوره ای، شرایط برای سرمایه گذاران شیرین و جذاب شد تا سرمایه خود را به سمت بازار بورس هدایت کنند و در این سه هفته شاهد ورود پول توسط افراد حقیقی به بازار بودیم و همین مهم سبب شد بازار مجدد رنگ سبز به خود بگیرد.

وی ادامه داد: اگر شاخص کل عدد یک میلیون و ۷۵۰ هزار واحد را به سمت بالا بشکند، به زودی شاهد بازگشت قیمت سهم ها به نقطه پیک قبلی خود خواهیم بود. در کل قیمت سهم ها در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و جای امیدواری برای بازار بسیار بالاست فقط امیدواریم مجددا شاهد رفتارهای هیجانی نباشیم.

این فعال بازار سرمایه گفت: در سال جاری رشد و افت ها اصلا طبیعی نبود. در واقع بازار زمانی می‌تواند به سلامت دست پیدا کند که تعامل در بازار حفظ شود. بخش عمده ای از این ایجاد تعادل توسط سیاست های کلان دولتی بویژه سازمان بورس مدیریت می‌شود. در شرایط فعلی مشکل و تهدید خاصی برای بازار وجود ندارد و با تعادل و ثبات قیمت ارز همچنان وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد.

ویسمه خاطرنشان کرد: در این چند روز شاهد استقبال افراد بورسی از گروه‌های خودرویی، بانکی، فلزات اساسی، فرآورده‌های نفتی و شیمیایی بودیم که به نظر می‌رسد این افزایش تقاضا به زودی به سمت گروه‌های انبوه سازی و سیمانی هدایت خواهد شد، فعلا محوریت سهم ها به سمت گروه‌های غیر دلاری و ریالی هدایت می‌شود.

  • منبع خبر : ایران جیب