سهامداران کدام شرکت‌ها بیشتر سود کردند
سهامداران کدام شرکت‌ها بیشتر سود کردند
بازار سرمایه امروز روندی نسبتا نوسانی داشت و در حالی که در ساعات ابتدایی معاملات تا یک میلیون و ۴۵۴ هزار واحد صعود کرده بود، در نهایت در رقم یک میلیون و ۴۴۴ هزار واحد ایستاد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد شاخص کل بورس امروز با ۲۸۸۵ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۴۴۷ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم با ۸۱۰۶ واحد صعود به رقم ۴۶۸ هزار و ۵۱۱ واحد رسید.”سهامداران کدام شرکت‌ها بیشتر سود کردند”

معامله گران یک میلیون معامله انجام دادند که ۱۳۱ هزار و ۴۸۲ میلیارد ریال ارزش داشت.

در این بازار معدنی و صنعتی گلگهر و فولاد آلیاژی ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان و ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را گذاشتند.

همچنین سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو، سایپا، گسترش سرمایه‌ گذاری ایران خودرو، بانک تجارت و فولاد مبارکه اصفهان نمادهای پربیننده بازار بورس را تشکیل دادند.

شاخص کل فرابورس نیز بال ۲۳ واحد افزایش رقم ۲۰ هزار و ۱۴۳ واحد را ثبت کرد.

معامله‌گران این بازار ۸۲۹ هزار معامله به ارزش ۱۴۷ هزار و ۷۴۷ میلیارد ریال انجام دادند.

بیمه پاسارگاد و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل صنعتی مینو، پتروشیمی زاگرس، سنگ آهن گوهرزمین، اعتباری ملل و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.”سهامداران کدام شرکت‌ها بیشتر سود کردند”

لیست نمادهای پربیننده این بازار از سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، برق و انرژی پیوندگستر پارس، بانک دی، کشاورزی و دامپروری ملاردشیر، صنایع چوب خزر کاسپین، توسعه مسیر برق گیلان و مجتمع صنایع لاستیک یزد تشکیل شده است.

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با تنها ۰٫۲ درصد افزایش به سطح یک میلیون و ۴۴۷ هزار واحدی رسید تا همچنان روند صعودی بسیار کندی را سپری کند. همچنین رشد امروز شاخص کل هم‌وزن ۱٫۷ درصد بود که این شاخص از سطح ۴۶۸ هزار واحدی عبور کند.
در معاملات امروز که با معاملات منفی نمادهای شاخص‌سازی چون شستا، فولاد و فملی همراه بود، سه نماد کگل، فولاژ و وپارس بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند. ارزش معاملات امروز در حالی بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان به ثبت رسید که ارزش معاملات فرابورس به کمک معاملات بلوکی متعدد در نمادهای مختلف بیش از دو برابر شده بود.
معاملات امروز در حالی به پایان رسید که در دقایق پایانی بازار سهام، میزان عرضه در بازار به شدت افزایش یافت و برخی نمادهای بانکی صف‌های خرید خود را عرضه کردند. با این حال در پایان گروه خودرویی مطابق روزهای گذشته بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.
امروز همچنان نماد خاور به دلیل برگزاری مجمع فوق‌العاده صاحبان سهام، متوقف شد. از سوی دیگر عرضه اولیه بوعلی که در ماه گذشته وارد بورس شد، به دلیل نوسان ۵۰ درصدی قیمت متوقف شد.
  • منبع خبر : ایسنا