سهام‌داران کدام شرکت‌ها سود بیشتری کردند؟
سهام‌داران کدام شرکت‌ها سود بیشتری کردند؟
بازار سرمایه امروز هم پرنوسان بود و کاهش شاخص کل و در مقابل افزایش شاخص کل با معیار هم‌وزن حاکی از آن است که سهام‌داران شرکت‌های کوچک‌تر امروز سود بیشتری کردند.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل با ۱۲۲۴ واحد کاهش، رقم یک میلیون و ۵۰۶ هزار واحد را ثبت کرد. این درحالی است که شاخص کل با معیار هم‌وزن ۶۶۱۰ واحد افزایش یافت و به رقم ۴۵۱ هزار و سه واحد رسید.”سهام‌داران کدام شرکت‌ها سود بیشتری کردند؟

در این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۱۳۸ هزار و ۷۹۹ میلیارد ریال انجام شد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل مخابرات ایران و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

سرمایه گذاری تامین اجتماعی، ملی صنایع مس ایران، تولید نیروی برق آبادان، صنعتی زر ماکارون، بانک تجارت، ایران خودرو و پالایش نفت اصفهان نمادهای پربیننده این بازار بودند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس ۲۰۵ واحد افزایش یافت و به ۱۹ هزار و ۴۳۱ واحد رسید.

در این بازار یک میلیون معامله انجام شد که ۱۲۵ هزار و ۸۶ میلیارد ریال ارزش داشت.”سهام‌داران کدام شرکت‌ها سود بیشتری کردند؟

پتروشیمی مارون و پلیمر آریا ساسول نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل بیمه پاسارگاد، صنعتی مینو، پتروشیمی تندگویان، فولاد هرمزگان جنوب و سرمایه گذاری صبا تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، برق و انرژی پیوند گستر پارس، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، مجتمع صنایع لاستیک یزد، تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک، پتروشیمی ارومیه و توسعه مسیر برق گیلان نمادهای پربیننده فرابورس بودند.

حدود یک سال است که تالار بورس از ساختمال قدیمی و شلوغ خیابان حافظ به بالا شهر و سعادت آباد نقل مکان کرده اما انگار کسی آدرس جدید تالار بورس را ندارد و انگار جز پیک موتوری‌ها و کارمندان تالار بورس کسی در این ساختمان لوکس قدم نمی‌گذارد. می‌گویند رفت و آمد عموم آزاد است اما فعلا به خاطر کرونا دیگر حتی مردم عادی برای دیدن تابلو هم نمی‌توانند به تالار بورس بیایند، حدود ۹ شعبه بانک در این تالار فعالیت می‌کنند اما حتی کمتر کسی از این موضوع خبر دارد و بیشتر مراجعه‌کنندگان این بانک‌ها کارمندان کارگزاری‌ها هستند.

تالار بورس دیگر هیاهوی قدیم را ندارد و خالی از مردمی است که دور هم زیر تابلو جمع می‌شدند و با مشورت و گفتگو بالاخره خرید روزانه خود را از بازار سهام انجام می‌دادند. تالار بورس بزرگ‌تر اما خلوت‌تر شده و همه این‌ها در حالی است که بسیاری از مردم هنوز نمی‌دانند برای حل مشکلات بورسی خود باید به کجا مراجعه کنند.

  • منبع خبر : ایسنا