سهمیه‌بندی سوخت سواری‌ های کرایه
سهمیه‌بندی سوخت سواری‌ های کرایه
مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از شارژ کارت سوخت سواری‌های کرایه بین شهری به میزان ۸۵۰ لیتر خبر داد و گفت: هیچ راننده‌ای حق افزایش قیمت کرایه را ندارد و از مردم می‌خواهیم در صورت مشاهده آن را به اطلاع سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ یا تلفن گویای ۱۴۱ برسانند تا با متخلفان برخورد کنیم.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد در پی سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، مقرر شد تا برای سواری‌های کرایه بین‌شهری سهمیه ماهانه ۷۵۰ لیتر بنزین ۱۵۰۰ تومانی درنظر گرفته شود تا برای رانندگان مشکلی به وجود نیاید که البته قرار بود تا برای شش روز پایانی آبان ماه نیز سهمیه ۱۵۰ لیتری پیش‌بینی و مجموع آن از ابتدای آذر ماه به کارت سوخت‌شان واریز شود.”سهمیه‌بندی سوخت سواری‌ های کرایه بدون سقف”

گرچه این سهمیه ۷۵۰ لیتری بنزین از نظر اتحادیه سواری‌ کرایه کافی نیست، اما به گفته داریوش باقر جوان -مدیر کل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای- از روز گذشته ۸۵۰ لیتر بنزین به کارت سوخت رانندگان سواری کرایه بین شهری واریز شد که با احتساب ۶۰ لیتر بنزینی که از ابتدای این طرح واریز شده بود، به ۹۱۰ لیتر می‌رسد.

وی افزود: این سهمیه ۷۵۰ لیتری بنزین از دی ماه بر اساس عملکرد و پیمایش هر یک از سواری‌های کرایه در نظر گرفته شده و ممکن است برای خودروی هر راننده تغییر کند.

مدیر کل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه هیچ یک از رانندگان سواری‌های کرایه بین شهری حق افزایش قیمت کرایه را ندارند و از مردم می‌خواهیم در صورت برخورد آن‌ها را شناسایی و به ما معرفی کنند تا با این تخلفات برخورد کنیم.

باقر جوان با تاکید بر اینکه برخورد جدی از سوی سازمان راهداری و تعزیرات حکومتی با رانندگان گرانفروش صورت می‌گیرد، گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده چنین تخلفاتی، اطلاعات شخصی خود و مسیری را که با ماشین سواری کرایه بین‌شهری جابه‌جا شده‌اند را به همراه سواری پلاک عمومی بین‌شهری مورد نظر به اطلاع سازمان راهداری برسانند. سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۴۱ و تلفن گویای ۱۴۱ در این زمینه به صورت ۲۴ ساعته فعال بوده و به محض دریافت گزارش از سوی مردم با این موارد برخورد می‌شود چرا که افزایش نرخ کرایه تاکسی‌های درون شهری و برون شهری ممنوع است.

  • منبع خبر : ایسنا