سهمیه مواد غذایی هیئت‌های مذهبی اعلام شد
سهمیه مواد غذایی هیئت‌های مذهبی اعلام شد
دبیرکل اتاق اصناف گفت: براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار سهمیه مواد غذایی مصرفی هیئت‌های مذهبی مصوب و اعلام شد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از صدا و سیما، علی عوض پور اظهار داشت: طرح ویژه تنظیم بازار محرم و صفر به دستگاه‌های متولی تامین اقلام پرمصرف به صورت استانی ابلاغ شده است.

وی گفت: این اقلام شامل ۳۰ هزار تن برنج وارداتی، ۱۵ هزار تن شکر، ۱۰ هزار تن مرغ منجمد، ۱۰ هزار تن گوشت قرمز گوساله و گوسفند، ۳۰ هزار تن روغن مایع و جامد و هزار تن چای است که با قیمت‌های مصوب عرضه می‌شود.

دبیرکل اتاق اصناف ادامه داد: این اقلام براساس قیمت‌های مصوب عرضه خواهد شد و به طور مثال برنج با قیمت ۶ هزار و ۳۰۰ تومان تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان به قیمت عمده و شکر نیز با قیمت ۳ تا ۳ هزار و ۲۵۰ تومان به هیئت تحویل خواهد شد.

عوض پور در خصوص نظارت بر این بازار نیز گفت: اتاق‌های اصناف سراسر کشور و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور موظف به نظارت و بازرسی توزیع اقلام در این بازار هستند.

وی در خصوص چگونگی تحویل این اقلام افزود: مسئولان هیئت‌های مذهبی با مراجعه به سازمان تبلیغات اسلامی و ستادهای تنظیم بازار در هر استان می‌توانند حواله دریافت اقلام را گرفته و نسبت به تهیه آن اقدام کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: سهمیه هر استان متفاوت خواهد بود و براساس ضوابط، ضریب مشخصی برای هر هیئت وجود دارد که سازمان تبلیغات با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص می‌کنند.

  • منبع خبر : مهر