سوءاستفاده کلاهبرداران از سامانه ارتباطات مردمی بانک مرکزی
سوءاستفاده کلاهبرداران از سامانه ارتباطات مردمی بانک مرکزی
تقاضای واریز وجه از شهروندان با عنوان سامانه ۲۷۰۶ (ارتباطات مردمی بانک مرکزی) شگرد کلاهبرداران و فرصت طلبان برای اخاذی است.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد با توجه به راه اندازی «سامانه ارتباطات مردمی بانک مرکزی» با شماره ۲۷۰۶ اخیراً گزارش‌های دریافتی حاکی از سوءاستفاده برخی کلاهبرداران از هموطنان با عنوان این سامانه است.

بر این مبنا بانک مرکزی تاکید می کند سامانه یاد شده و متصدیان آن به هیچ عنوان با شهروندان به منظور اخذ وجه تماس نمی گیرند.

بنابراین از هموطنان تقاضا می شود، ضمن توجه به این موضوع، در صورت دریافت تماس با این عنوان و تقاضای واریز وجه، در اسرع وقت موضوع را به سامانه ۲۷۰۶ بانک مرکزی اطلاع دهند.

این در حالی بود که ۱۲ هزار و ۶۳۰ میلیارد تومان اوراق برای این مرحله عرضه شده‌بود که حاکی از فروش ۱۲.۳ درصدی است.

در این مرحله پنج بانک و موسسه اعتباری سفارش‌های‌ خود را به ارزش یک هزار و ۲۲۰میلیاردتومان ثبت کردند و وزارت اقتصاد نیز با کلیه سفارش‌ها موافقت کرد.” سوءاستفاده کلاهبرداران از سامانه ارتباطات مردمی بانک مرکزی”

همچنین طی این هفته۳۴۰ میلیاردتومان اوراق از طریق بازار سرمایه به فروش رسید.

میانگین نرخ بهره اوراق فروش‌رفته در این مرحله برابر ۲۰.۵۸ درصد بود که نسبت به هفته گذشته (۲۰.۷ درصد) کاهش یافت.

مرحله سی و سوم حراج اوراق بدهی دولتی هفته آینده با عرضه ۱۰هزار و ۹۱۰میلیارد تومان اوراق بدهی ادامه خواهد یافت.

محمود محمودزاده از امکان افزایش سقف تسهیلات مسکن خبر داد و اظهار کرد: فردا ۱۷ دی‌ماه در جلسه‌ای با مسئولان بانک مرکزی در خصوص افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن و همچنین میزان این افزایش تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به پیشنهادهای متعددی که مطرح شده و با توجه به ضریب پوشش تسهیلات برای رقم کل ساخت،جلسات کارشناسی و بین دستگاهی متعددی برگزار شد که برای افزایش آن رقم، فردا در جلسات بانک مرکزی در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد. این افزایش با توجه به بررسی‌های انجام شده و منابعی خواهد بود که بانک مرکزی می‌تواند به این امر تخصیص دهد.

 

  • منبع خبر : اقتصاد آنلاین