شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۷۷ واحد افزایش یافت
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۷۷ واحد افزایش یافت
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات چهارشنبه در یک روند متعادل با افزایش 77 واحد به رقم 215 هزار و 168 واحد رسید.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان معاملات آخرین روز هفته کاری با طی یک روند متعادل و رو به رشد ۷۷ واحد افزایش یافته و به رقم ۲۱۵ هزار و ۱۶۸ واحد رسید.

شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز امروز ۵۹۶ واحد رشد کرده و به رقم ۴۸ هزار و ۱۳۱ واحد رسید.

ارزش روز بازار امروز به بیش از ۸۲۴ هزار میلیارد تومان رسید. امروز معامله‌گران بورس اوراق بهادار بیش از ۲٫۸ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق بهادار در قالب ۲۴۹ هزار نوبت معامله و به ارزش ۸۳۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۲۲ واحد رشد کرده و به رقم ۶۱ هزار و ۶۶۵ واحد رسید.

شاخص قیمت با معیار هموزن ۴۱۲ واحد افزایش یافته و به رقم ۳۳ هزار و ۳۳۳ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور ۱۹۹ واحد کاهش یافته و به رقم ۲۴۲ هزار و ۶۲۵ واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با کاهش ۳۱۹ واحد به رقم ۱۶۱ هزار و ۱۴۲ واحد رسید.

شاخص بازار دوم بورس با افزایش ۱۹۱۲ واحد به رقم ۴۱۶ هزار و ۶۴ واحد رسید.

 امروز نمادهای فارس، بفجر، رانفور، جم، کگل، در تقویت شاخص بورس اثرگذار بوده‌اند و نمادهای فملی، فولاد، در کاهش شاخص بورس اثرگذار بوده‌اند.

امروز نمادهای پربیننده معامله‌گران مربوط به شرکت‌های بانک بانک، خودرو، لوله‌سازی و فولادی بوده‌اند.

نمادهای وتجارت، با قیمت نهایی هر سهم ۴۱۲ ریال، وب‌ملت با قیمت هر سهم ۳۴۸۴ ریال خساپا هر سهم ۱۲۵۲ ریال، خودرو مربوط به ایران‌خودرو به قیمت هر سهم ۴۳۹۱ ریال، بترانس با قیمت هر سهم ۶۴۶۹ ریال،فلوله با قیمت هر سهم ۹۹۱۴ ریال و نماد فولاد ۴۲۷۳ ریال از نمادهای پربیننده بورس بوده‌اند.

به گزارش فارس، امروز در فرابورس ایران نیز در پایان معاملات شاخص کل ۲۷ واحد رشد کرده و به رقم ۲۶۷۱ ریال رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران فرابورس بیش از ۱٫۱ میلیارد برگ بهادار سهام و حق تقدم در قالب ۱۵۳ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۰۶۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای مارون، دماوند، هرمز، شاوان، شپاس، در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بوده‌اند و نمادهای ذوب، زاگرس، در کاهش شاخص فرابورس بیشترین اثر را داشته‌اند.

نمادهای پربیننده فرابورسی مربوط به شرکت‌های ذوب‌آهن اصفهان،توسعه و عمران استان کرمان، صنایع کاغذ پارس، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، پتروشیمی غدیر، پتروشیمی زاگرس و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان بوده‌اند.

همچنین با پیام ناظر بازار امروز نمادهای سخوز، اخابر، سرود، شنفت، متوقف شدند و نمادهای سبجنو، خمحور،غشان، نماد دروز، چاپفست، دعبید، نبروج، ولیز، بازگشایی شدند.

  • منبع خبر : فارس