شرایط اقتصاد آمریکا نامطمئن است
شرایط اقتصاد آمریکا نامطمئن است
فدرال رزرو در گزارشی به کنگره آمریکا اعلام کرد شرایط اقتصاد این کشور به طرز غیرمنتظره ای نامطمئن است.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از فاکس بیزینس، بانک مرکزی آمریکا در گزارشی به کنگره این کشور با اشاره به اینکه یک مسیر بسیار نامطمئن پیش روی اقتصاد امریکا است افزود: بهبودی کامل و بازگشت میزان فعالیت های اقتصادی به سطوح پیش از بحران قبلی کاملا بستگی به پایان شیوع کرونا در آمریکا و جهان خواهد داشت. این بانک هم چنین با کاهش برآورد خود از رشد اقتصادی امسال آمریکا اعلام کرد رشد اقتصادی احتمالا به جای ۶.۱ درصد پیش‌بینی شده قبلی به منفی ۶.۵ درصد خواهد رسید. نرخ بیکاری نیز احتمالا ۵.۵ درصد خواهد بود که بسیار بیشتر از نرخ ۳.۵ درصدی ثبت شده قبل از بحران کرونا خواهد بود.”شرایط اقتصاد آمریکا نامطمئن است”

فدرال رزرو در ادامه گزارش خود با اشاره به کاهش شدید سطح تقاضای مصرفی گفته است: اکنون وضعیت بازار کاردر یکی از بدترین شرایط خود قرار دارد و قطعا شاهد افزایش ورشکستگی بنگاه های آمریکایی خواهیم بود. اخلال در زنجیره تامین یکی دیگر از مشکلاتی است که می تواند کسب و کارها را با اخلال جدی در چرخه کسب و کار خود مواجه کند.

پیش از این جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا گفته بود روند احیای اقتصادی این کشور ممکن است تا دو سال نیز به طول بیانجامد هر چند شاید اگر یک روش درمانی مناسب برای مقابله با کووید پیدا نشود این روند بیش از دو سال نیز به طول بیانجامد.

بانک مرکزی آمریکا بار دیگر بر تعهد خود به حمایت همه جانبه از بازارهای مالی و سایر بخش‌های اقتصادی آمریکا تاکید کرده و افزوده است: عملکرد بانک مرکزی از همان روزهای اولیه شیوع کرونا کاملا معقول بوده است با این حال ممکن است روند حل و فصل مشکلات به ویژه در حوزه کار مدت زمان بیشتری به طول بیانجامد و کسب و کارها احتمالا نیاز به دریافت حمایت ها و اقدامات محرک بیشتری دارند.

در حال حاضر نرخ بهره آمریکا در محدوده صفر تا ۰.۲۵ دصردی قرار دارد که پایین ترین نرخ بهره ثبت شده در تاریخ معاصر این کشور بوده است.

  • منبع خبر : ایسنا