صعود ۳ هزار دلاری قیمت بیت‌کوین!
صعود ۳ هزار دلاری قیمت بیت‌کوین!
لیدر بازار کریپتوکارنسی بعد از دست و پنجه نرم کردن با مقاومت ۶۰ هزار دلاری امروز به صورت ناگهانی حدود ۳ هزار دلار رشد کرد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصادچندی پیش بیت‌کوین ناگهان روندی صعودی گرفت و به ۶۳ هزار دلار رسید و این موضوع امیدها را برای شروع یک روند صعودی دیگر زیاد کرد.”صعود ۳ هزار دلاری قیمت بیت‌کوین!

کارشناسان عقیده دارند اگر بیت‌کوین مقاومت ۶۰ هزار دلار را بشکند به سمت هدف بعدی خود یعنی ۱۰۰ هزار دلار حرکت می‌کند.

البته کارشناسان عقیده دارند برای کسانی که تازه می‌خواهند در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنند ریسک بالا می‌رود زیرا این ارز در سقف قیمتی خود قرار دارد و حرکت این ارز از ۱۶ هزار تا ۵۰ هزار دلار به صورت شارپ بوده و کف‌سازی نکرده است.

حالا سئوال اصلی اینجاست که روند صعودی بیت‌کوین چه تاثیری بر بازار کریپتوکارنسی خواهد داشت.”صعود ۳ هزار دلاری قیمت بیت‌کوین!

 به نقل از سی ان بی سی، پیش از این ژانت یلن وزیر خزانه داری و برخی مقامات دیگر دولت آمریکا به استفاده از ارز رمزها برای انجام نقل و انتقال‌های مالی مربوط به فعالیت‌های غیرقانونی به شدت انتقاد کرده بودند.

ارزش ارز رمزها در ماه‌های اخیر مجدداً افزایش یافته و با رسیدن ارزش هر بیت کوین به بیش از ۶۱ هزار دلار رکوردی بی سابقه در این زمینه در ماه قبل به ثبت رسیده است.

پیش از این برخی دولت‌های دیگر جهان نیز از برنامه‌های خود برای مقابله با استفاده از بیت کوین و دیگر ارز رمزها خبر داده بودند. همچنین کریستین لاگراده رئیس بانک مرکزی اروپا نیز در مورد استفاده از بیت کوین برای پول‌شویی، تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی و دیگر فعالیت‌های غیرقانونی اظهار نگرانی کرده بود.

کراکن چهارمین صرافی ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر حجم معاملات است و قصد دارد سهام خود را در بازار بورس عرضه کند. کوین بیس دیگر صرافی ارز رمز با چنین برنامه‌ای است که سهام خود را چهارشنبه روانه بورس می‌کند. ارزش این شرکت بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

مدیر عامل کراکن معتقد است سردرگمی نهادهای رگولاتوری در سراسر جهان در مورد ارز رمزها خیلی طول نخواهد کشید و در صورت وضع قوانین ضدپولشویی در آمریکا، افراد ملزم خواهند شد تا ارز رمزهای خود را در کیف پول‌های دیجیتال نگهداری کنند تا هویت آنها قبل از انجام نقل و انتقال‌هایی با ارزش بیش از ۳۰۰۰ دلار کنترل و تأیید شود. وضع قوانین مشابه در دیگر کشورها نیز می‌تواند نگرانی در مورد پولشویی از این طریق را برطرف کند.

  • منبع خبر : تجارت نیوز