صعود ۱۹ هزار واحدی شاخص بورس تهران امروز دوشنبه
صعود ۱۹ هزار واحدی شاخص بورس تهران امروز دوشنبه
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 19 هزار و 149 واحد روبه‌رو شد که به نظر می‌رسد ثبات نسبی به بازار برگشته است.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد با برگشت ثبات نسبی به معاملات بازار، شاخص کل بورس ارواق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۱۹ هزار و ۱۴۹ واحد به رقم یک‌میلیون و ۳۷۴ هزار و ۵۰۱ واحد رسید.”صعود ۱۹ هزار واحدی شاخص بورس تهران امروز دوشنبه”

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با افزایش ۶ هزار و ۷۷۷ واحد به رقم ۴۶۲ هزا رو ۴۸۷ واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۴۵۱ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از ۹٫۴ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱٫۵ میلیون نوبت معامله و به ارزش ۱۰ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز به بیش از ۴ هزار و ۶۹۵ میلیارد تومان رسید را هم درنظر بگیریم، مجموع ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از ۱۵ هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان رسید.

امروز همه شاخص‌های بورس مثبت بودند و همگی یک‌درصد و بلکه بیشتر رشد کردند. به گونه‌ای که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی – ارزشی ۱٫۴ درصد رشد کرد.

شاخص کل با معیار هم‌وزن و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۱٫۴ درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور ۱٫۳ درصد رشد کرد.

شاخص بازار اول بورس ۱٫۶۶ درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس ۱٫۱ درصد رشد کرد.

امروز نمادهای شاخص‌ساز به ترتیب شامل پتروشیمی خلیج‌فارس، بانک ملت، ملی‌مس، مخابرات ایران، ایران خودرو، بانک تجارت و بانک پاسارگاد بوده‌اند.

نمادهای پرتراکنش امروز شامل شستا، دارویی برکت، لیزینگ پارسیان، ایران خودرو، توسعه و عمران امید و باما بوده‌اند. صعود ۱۹ هزار واحدی شاخص بورس تهران امروز دوشنبه

امروز در فرابورس ایران هم شاخص کل ۲۲۶ واحد رشد کرد و به رقم ۱۹ هزار و ۵۳۴ واحد رسید. “صعود ۱۹ هزار واحدی شاخص بورس تهران امروز دوشنبه”

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و ۳۳۲ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس ۲٫۶ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۸۵۴ هزار نوبت معامله و به ارزش ۴ هزار و ۶۹۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای سنگ‌آهن گهرزمین، هلدینگ معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس، صباتأمین و بیمه کوثر به ترتیب بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و از سوی دیگر نمادهای بانک دی و صنعتی مینو بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند. “صعود ۱۹ هزار واحدی شاخص بورس تهران امروز دوشنبه

نمادهای پرتراکنش در فرابورس ایران شامل برق و انرژی پیوندگستر پارس، چوب خزر، کاسپین، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی ارومیه، توسعه مسیر برق گیلان، زرین معدن آسیا و دامپروری ملارد شیر بوده‌اند.

با توجه به اینکه نوسان جزو ذات طبیعی بازار بورس به شمار می‌رود، بنابراین سرمایه‌گذاران خرد در بازار نباید دنچار وحشت شده و با ریزش شاخص در یک روز همه فروشنده شوند، بلکه این قاعده را درنظر بگیرند که سهام خود را هرگز به ضرر نفروشند و بازار همیشه به کسانی که صبر کنند، پاداش مناسبی از نظر سود و افزایش قیمت سهام می‌دهد.

  • منبع خبر : ایران جیب