عقب‌گرد بورس به کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد
عقب‌گرد بورس به کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد
شاخص کل بورس امروز برای بار چندم در هفته‌های گذشته به کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد عقب گرد کرد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد  در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل بورس با ۱۱ هزار و ۸۵۵ واحد کاهش رقم یک میلیون و ۱۹۳ هزار واحد را ثبت کرد.”عقب‌گرد بورس به کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد

شاخص کل با معیار هم وزن هم با ۱۰۱۰ واحد کاهش به رقم ۴۳۳ هزار و ۳۸۵ واحد رسید.

معامله گران بازار ۳۳۷ هزار معامله به ارزش ۳۸ هزار و ۶۳۵ میلیارد ریال انجام دادند.

ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، معدنی و صنعتی گلگهر، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

عقب‌گرد فرابورس به کانال ۱۶ هزار واحد

شاخص کل فرابورس هم با ۱۳۰ واحد کاهش به رقم ۱۶ هزار و ۹۸۶ هزار واحد رسید. در این بازار ۱۶۴ هزار معامله به ارزش ۵۶ هزار و ۹۷۸ میلیارد ریال انجام شد.

هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، بیمه پاسارگاد، پلیمر آریاسوسول، سرمایه گذاری صباتامین، پتروشیمی تندگویان، فولاد هرمزگان جنوب و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر  نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

افت شاخص در آغاز هفته دوم اسفند ناشی از نیاز بازار به ورود پول است و اگر سهم‌های بزرگ در برابر این موضوع واکنشی نشان ندهند روند منفی در بازار باقی می‌ماند.

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه در تحلیل وضعیت امروز بورس با اشاره به حجم پایین نقدینگی در بازار به تجارت‌نیوز گفت: این واکنش بازار در آغاز معاملات روز شنبه (۹ اسفند) بر اساس شرایط بازار در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته قابل پیش‌بینی بود.

محمد خبری‌زاد با بیان اینکه افزایش عرضه موجب منفی شدن شاخص شده است، ادامه داد: دامنه نوسان نامتقارن به این موضوع دامن می‌زند که افزایش عرضه در نمادهای بزرگ موجب افت شاخص کل شده است. حتی با وجود صف خرید بالا در عرضه اولیه «اپال» که در آغاز معاملات تاثیر مثبتی بر شاخص داشت، با گذشت زمان و افزایش میزان عرضه در نمادهای بزرگ شاخص روند نزولی خود را ادامه داد.

  • منبع خبر : ایسنا