قیمت ارز به زودی کاهشی می‌شود
قیمت ارز به زودی کاهشی می‌شود
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با توجه به اقدامات و برنامه های بانک مرکزی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات ...

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با توجه به اقدامات و برنامه های بانک مرکزی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد، به طور حتم کاهش نرخ و ساماندهی وضعیت بازار به زودی رخ خواهد داد.”قیمت ارز به زودی کاهشی می‌شود”

سیدمهدی فرشادان با اشاره به وضعیت بازار ارز در ماه‌های اخیر، گفت: متاسفانه عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور توازن عرضه و تقاضا را بر هم زده است.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید با تعامل با قوه قضاییه بازگشت ارز حاصل از صادرات به خزانه سرعت بگیرد، افزود: در شرایط فعلی نابسامانی ارزی بسیاری از بازارهای موازی را نیز درگیر تلاطم قیمتی کرده، از این رو باید پیگیری ها برای بهبود وضعیت بدون وقفه ادامه داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات  تصمیم گیری ها برای بهبود وضعیت بازار را نیز با وقفه مواجه خواهد کرد، تصریح کرد: باید این میزان ارز به چرخه اقتصاد برگردد تابتوان برای اقلام وارداتی تخصیص ارز انجام داد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: بانک مرکزی یک‌بار توانست بازار را از آشفتگی قیمتی نجات دهد، اکنون نیز اگر تعامل مناسبی در بازگشت ارز حاصل از صادرات صورت بگیرد تجربه موفق قبلی تکرار خواهد شد.”قیمت ارز به زودی کاهشی می‌شودگ

فرشادان با بیان اینکه مجلس آماده همکاری با بانک مرکزی برای ساماندهی ارزی است، تصریح کرد: در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات نیز مجلس تعامل خوبی با دولت به ویژه بانک مرکزی داشته و در این راستا در صورت لزوم قوانین مورد نیاز را نیز مصوب خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه می توان با تدوین بسته های تشویقی بازگشت ارز حاصل از صادرات را نیز تسریع کرد، گفت: پس از بازگشت ارزهای حاصل از صادرات باید اهلیت سنجی دقیقی برای مجوز صادرات افراد انجام بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: با توجه به اقدامات و برنامه های بانک مرکزی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به کاهش نرخ و ساماندهی وضعیت بازار رخ خواهد داد.

  • منبع خبر : ایران جیب