قیمت جهانی طلا رشد کرد
قیمت جهانی طلا رشد کرد
قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، چهارشنبه، با افت دلار در آستانه اعلام نتایج اجلاس سیاست‌گذاری بانک مرکزی آمریکا، تقویت شد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، چهارشنبه، با افت دلار در آستانه اعلام نتایج اجلاس سیاست‌گذاری بانک مرکزی آمریکا، تقویت شد.”قیمت جهانی طلا رشد کرد”

قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، تا ساعت ۷:۰۰ به وقت تهران ۰.۲۶ درصد رشد کرد و به ۱,۸۰۳.۶۴ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم تا این لحظه ۰.۱۶ درصد رشد کرد و به ۱,۸۰۲.۷۰ دلار رسید.

پیش از اعلام نتایج اجلاس سیاست‌گذاری پولی فدرال‌رزرو که می‌تواند سرنخ‌هایی از آغاز کاهش مشوق‌های مالی آمریکا ارائه دهد، فضای محتاطانه‌ای بر بازارهای مالی حاکم شده که ارزش دلار را پایین آورده است. از سوی دیگر در چنین مواقعی که نگرانی از احتمال نوسان بازار وجود دارد تقاضا برای خرید طلا افزایش می‌یابد.

افت ارزش دلار همچنین باعث می‌شود قیمت خرید طلا برای دارندگان ارزهای غیردلاری کاهش یافته و تقاضا برای خرید آن بالا برود.

روند معاملاتی ضعیف و تقریبا ثابت شاخص‌های اصلی بازارهای سهام در روز گذشته و روند ضعیف معاملات بازارهای جهانی سهام، فشار فروش بر روی فلزات گرانبها را محدود کرده است. بر این اساس روز گذشته، طلای آتی آگوست با ۳.۱۰ دلار کاهش به قیمت ۱۷۹۸.۷۰ دلار در هر اونس و نقره آتی سپتامبر در بازار کومکس نیویورک با ۰.۰۶۷ دلار افزایش به قیمت ۲۵.۳۰ دلار در هر اونس معامله شد.

در سوی دیگر دنیا و در چین با انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اینکه دولت این کشور قرار است در آینده برای تنظیم شرکت‌های دارای رشد سریع خود اقدام کنند، بازار سهام این کشور ضربه خورد. در ایالات متحده هم تاجران و سرمایه‌گذاران آمریکایی نگران از شیوع ویروس کرونا اندکی وحشت زده و عصبی عمل کرده‌اند به خصوص که آنتونی فائوچی درباره شرایط کنونی گفته است که «در مسیر اشتباهی در حال حرکت هستیم.»

بازار در هفته جاری واکنش‌های مقامات ایالات متحده و چین را از نزدیک مورد ارزیابی قرار می‌دهد و نخستین ارزیابی‌ها حاکی از آن است که دو طرف تاکنون بسیار محتاط عمل کرده‌اند.

  • منبع خبر : ایران جیب